Grāmatas „Petra un Sniegpārslu meistars” atvēršanas svētki


Ziemas festivāla ietvaros 1. martā plkst. 11.50 Siguldas novada bibliotēkā (Skolas iela 3) notiks bērnu grāmatas „Petra un Sniegpārslu meistars" atvēršanas svētki.


Grāmatas autore ir Luīze Pastore, Siguldas novada Allažu pagasta iedzīvotāja, un stāsts tapis tieši šajā pusē, iedvesmojoties no aizputinātos ciematos un mazpilsētās ritošā lēnā, pieklusinātā laika.


„Petra un Sniegpārslu Meistars” ir stāsts par mazās Petras viesošanos Pulksteņmeistara kunga brīnumainajā darbnīcā, atklājot, kā patiesībā rodas sniegpārslas. Sniegpārslu rašanās noslēpums patiks ne tikai pirmsskolas vecuma bērniem, bet pārsteigs arī viņu vecākus! Košā ilustrāciju grāmata ir kā radīta skatīšanai un lasīšanai ziemas vakaros, vienlaikus vērojot sniegpārslu kluso snigšanu aiz loga.


„Petra un Sniegpārslu Meistars” ir autores Luīzes Pastores otrā grāmata bērniem. Gūstot atzinību apgāda „Zvaigzne” konkursā „Zvaigznes grāmata. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem”, 2009. gadā tika publicēta L. Pastores pirmā grāmata „Stāsts par Pakaļasti tiem, kas vēl aug”.


„Petra un Sniegpārslu meistars” ilustrācijas ir mākslinieces Lindas Valeres diplomdarbs, kas, novērtēts ar izcilību, nu mēro ceļu pie mazā vērotāja un lasītāja. Ar šo grāmatu L. Valere sevi piesaka kā ilustratore pirmoreiz.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas