Leļļu teātrī top provokatīva izrāde „Neaiztiec mani!”Leļļu teātrī 16. martā pirmizrādi piedzīvos provokatīva luga jauniešiem "Neaiztiec mani!" Ivara Lūša režijā. Šis jauniestudējums konceptuāli iekļausies Leļļu teātra ciklā "", turpinot meklēt alternatīvus ceļus, šķērsojot leļļu teātra žanriskos ietvarus un piesaistot jaunus māksliniekus.

Izrādes "Neaiztiec mani!" pamatā ir Elzas Apkalnes luga "Korinte", ko autore sarakstījusi 17 gadu vecumā. Tas ir vienas diennakts stāsts meitenes, jaunietes dzīvē, notikumu un pārdzīvojumu virkne, kas atspoguļo mūsdienu jaunatnes izjūtas un attieksmi pret apkārt notiekošo – gan mūžīgo nesaprašanos ar vecākiem, gan protestu pret pieaugušo pasauli – tās liekulību, nežēlību un meliem. Šīs tēmas nevilšus atgādina pagājušā gadsimta izcilā rakstnieka Dž. D. Selindžera slaveno darbu "Uz kraujas rudzu laukā", kas vēsta par jaunieša nevēlēšanos samierināties ar pasaulē notiekošajām nejēdzībām, vēlmi pārveidot pasauli vai aizmukt no tās.

Ivars Lūsis ir viens no retajiem režisoriem Latvijā, kurš grib un spēj saistoši iestudēt izrādes jaunatnei un runāt par tai aktuālajām tēmām. Lielu skatītāju interesi izsauca viņa iestudējums "Bērniņi" Liepājas teātrī, kas uz teātri ne tikai atveda neredzēti daudz vidusskolēnu un studentu, bet tika izvirzīta Spēlmaņu nakts balvai 5 nominācijās. 2009. gadā režisors turpina sarunu ar pusaudžiem izrādē "Miskastes bērns", saņemot Spēlmaņu nakts balvu nominācijā "Gada izrāde bērniem vai jauniešiem". "Neaiztiec mani!" ir trešā izrāde, kurā Ivars Lūsis risina jauniešu integrācijas problēmu pieaugušo pasaulē, spēju un nespēju tajā iedzīvoties un to saprast. Izrāde vienlīdz lielā mērā domāta gan jauniešiem, gan viņu vecākiem.

Izrādes pirmizrāde notiks 16. martā, nākamās izrādes repertuārā būs 23. martā, kā arī 13. un 26. aprīlī. Izrāžu sākums plkst. 18.30.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās, internetā un Leļļu teātra kasē.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas