Grupa „DaGamba” iepazīstina ar jaunu singlu „The Future Is Now”

Jaunā grupa "DaGamba", kuras sastāvā muzicē Valters Pūce, Antons Trocjuks un Ričards Čerenkovs, iepazīstina ar jauno singlu "The Future Is Now", kura pirmatskaņojums notiks Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas 2011 pasniegšanas ceremonijā 28. februārī.

Divi no grupas "DaGamba" dalībniekiem Valters Pūce un Antons Trocjuks nesen paziņojuši par aiziešanu no čellu trio "Melo-M", lai turpmāk savas radošās ieceres realizētu grupā "DaGamba", kas galvenokārt orientēsies uz oriģinālmūzikas radīšanu un atskaņošanu. Valters Pūce stāsta, ka jau sen vēlējies izveidot "kaut ko foršu čellam, sintezējot tā skaņu ar mūsdienīgiem ritmiem. Daudzas manas idejas mēs jau realizējām "Melo-M" laikā, bet, izveidojot grupu "DaGamba", beidzot varu to darīt regulāri un kopā ar Ričardu un Antonu eksperimentēt, nebaidoties, ka kāds cits šīs idejas piesavināsies un parakstīs tam apakšā savu vārdu. Protams, ka spēlēsim arī cover versijas, bet tā nebūs mūsu prioritāte."

Ričards Čerenkovs uzsver: "Esmu daudz strādājis ar dažādu valstu producentiem un jūtu, ka tas ir pareizais ceļš, ko mēs ejam. Piedāvājumi sadarboties un labās atsauksmes jau liecina par to."

Skaņdarbā "The Future Is Now" grupa "DaGamba" pirmoreiz izmanto arī vokālu – grupas dalībniekiem tas, ka Ričards var dziedāt, pašiem bijis patīkams pārsteigums. Antons Trocjuks stāsta, ka jaunajā singlā ietverts nopietns vēstījums – "mēs bieži atliekam daudzas lietas uz nākotni, bet nākotne patiesībā ir tagad, tāpēc nevajag gaidīt un atlikt, bet darīt šodien."

Jaunā singla tapšana bijusi neierasta – šoreiz pirmā bijusi nevis melodija vai akordi, bet Ričarda bīts, kas kļuva par pamatu idejai. Pirmo reizi uz čella tiek spēlēts dubsteps – tas ir elektroniskās mūzikas virziens, kas radies Londonā mūsu gadsimta sākumā, ietekmējoties no vairākiem mūzikas stiliem, to raksturo spēcīgas basa līnijas un temps vidēji ap 140 sitieniem minūtē.

Singla "The Future Is Now" ieraksts tapis skaņu studijā Briselē.

Jāatgādina, ka grupa "DaGamba" 18. februārī ar grupas ABBA dziesmas "Gimme Gimme Gimme" versiju atklāja "Eirodziesmas 2012" finālu Ventspilī.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas