Grupa “Iļģi” ar vērienīgu koncertu atzīmēs 30 gadu jubileju3.decembrī plkst. 19.00 jaunajā koncertzālē „Palladium” vērienīgā koncertā tiks atzīmēta postfolkloras grupas „Iļģi” 30 gadu jubileja. Tās veidošanā iesaistījies viens no grupas dibinātājiem un Latvijā atzītākajiem mūziķiem Juris Riekstiņš, koncertu paspilgtinot gan ar dažādiem režisoriskiem, gan scenogrāfijas risinājumiem, piemēram, video instalācijām.

„Darbs pie koncerta rit pilnā sparā, jo kā vienmēr savā pastāvēšanas laikā un jo īpaši šajā koncertā, vēlamies skatītājus pārsteigt ar dažādām inovācijām ne tikai muzikālajā izpildījumā, bet arī koncerta saturiskajā ziņā, lai aizvien parādītu mūsu tautas mūzikas spēju būt saistošai mūsdienās, šajā paaudzē, ” teic grupas „Iļģi” dibinātāja Ilga Reizniece.

Ir pieejami arī jaunumi biļešu iegāžu iespējās - viedtālruņu īpašnieki, izmantojot QR Codes aplikāciju, var ne tikai iegādāties biļetes, bet arī lejuplādēt bezmaksas dziesmu vai saņemt zvana melodiju. QR Codes atrodami reklāmas materiālos kā arī sociālajā un mediju vidē. Tāpat biļetes iespējams iegādāties Nordea bankomātos.

„Iļģi” ir unikāla mūzikas grupa Latvijā, kas bez pārtraukuma radoši darbojusies 30 gadus. Smeļoties iedvesmu no latviešu folkloras, tā radījusi pati savu, oriģinālu mūziku, paverot klausītājiem durvis uz līdz tam nezināmu muzikālu pasauli; izglītojusi un pietuvinājusi latviešu senākās mūzikas izpratnei ne vienu paaudzi vien. „Iļģi” tulkojuši seno, aizmirsto valodu - mūsdienīgā, izmantojot savam laikam drosmīgus muzikālus paņēmienus. „Iļģus” uzskata par postfolkloras stila izveidotājiem Latvijā. Pašreizējais grupas sastāvs - Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas