Grupa “Pērkons” pavasarī dodas koncerttūrē


Dziedātāja Ieva Akuratere un komponists Juris Kulakovs ir mākslinieki, kuri savā daiļradē un radošajā ceļā vienmēr savus darbus veltījuši Latvijas idejai un tās brīvības garam, šogad mākslinieki svin 55 gadu jubilejas. Par godu šim notikumam tiek rīkota īpaša jubilejas koncertturneja ar nosaukumu „”, kuras ietvaros pilnā sastāvā uz skatuves kāps leģendārais „Pērkons”.


Ieva Akuratere ir mūsu valsts patriote un cīnītāja, un tas izpaužas arī viņas daiļradē (daudzi atceras viņas saviļņojošo dziesmas „Manai tautai” izpildījumu 1988. gada Liepājas dzintarā). Dziedātāja spēj būt gan mierīga, maiga, vienkārša un nosvērta sieviete, gan mazliet traka rokdīva, viņa ir tāda pati kā viņas mūzika – nomierinoša, pacilājoša, spēku dodoša un varbūt nedaudz ārpus realitātes rāmjiem esoša.


Pirms 30 gadiem Ieva Akuratere kādā pusnaktī nosapņoja, ka tolaik jaunizveidotā grupa jānodēvē par "Pērkonu". Šā "Pērkona" zibeņi, dārdi un palaikam romantiskais lietutiņš trāpīja mērķī toreiz un trāpa arī tagad, nu grupa „Pērkons” iespējams ir vistitulētākā grupa Latvijā – divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki - Ieva Akuratere, saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu goda pilsonis, trīs Jūrmalas goda pilsoņi un visi – apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.


Jubilejas koncertus gaidot leģendārā „Pērkona” tēvs Juris Kulakovs teic – kamēr "Pērkons" būs spējīgs savienot daili ar spēku, tas turpinās dārdēt. "Pērkons" aizvien turpina nest nacionālo pašapziņu un aizvien skan kā no astoņdesmitajiem, kad roks turēja tautu pie cerības.


Gaviļnieki saviem klausītājiem koncertos piedāvās dzirdēt savas radošās darbības laikā sakrātās un tautā iemīļotās dziesmas, to skaitā „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, , „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Mana dienišķā dziesma” un daudzas citas.


Ieva Akuratere: „Pērkons ir muzikāli idejiska brālība, kura caur gracioza anarhisma gaumi pauž patiesu, sirsnīgu līdzdalību savu laikabiedru pārdzīvojumiem, sasilda, iedrošina un dod spēku, uz tikšanos koncertos”
Pērkons“ uzstāsies pilnā sastāvā – Juris Kulakovs (taustiņi), Juris Sējāns (bass, vokāls), Leons Sējāns (solo ģitāra), Ieva Akuratere (vokāls), Raimonds Bartaševičs (vokāls) un Ikars Ruņģis (sitamie instrumenti).


Pēc koncertiem būs iespēja iegādāties grupas „Pērkons” diskus un iegūt mākslinieku autogrāfus.
Jubilejas koncertu devīze: „Galvenais, lai Tevī pašā uzplaukst sapumpurots zars”
Juris Kulakovs: „Sapumpurots zars ir, lai mēs vienmēr būtu ziedoši un prieku nesoši sev un pasaulei un visiem saviem tuvākajiem, tālākajiem un mīļajiem”


Biļetes uz jubilejas koncertiem nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un koncertu norises vietās.


KONCERTU SARAKSTS


15.februāris plkst. 19:00


Līvānu novada Kultūras centrs


22.februāris plkst. 19:00


Baložu pilsētas Kultūras nams


23.februāris plkst. 19:00


Valmieras Kultūras centrs


8.marts plkst. 19:00


Dobeles pilsētas Kultūras nams


9.marts plkst. 19:00


Mārupes Kultūras nams


15.marts plkst. 19:00


Siguldas Kultūras nams


11.aprīlis plkst. 19:00


Rēzeknes Kultūras nams


12.aprīlis plkst. 19:00


CATA Kultūras nams


19.aprīlis plkst. 19:00


Preiļu Kultūras centrs


20.aprīlis plkst. 19:00


Madonas Kultūras nams


23.aprīlis plkst. 19:00


Kuldīgas Kultūras centrs


25.aprīlis plkst. 19:00


Ādažu Kultūras centrs


26.aprīlis plkst. 19:00


Gulbenes Kultūras nams


27.aprīlis plkst. 19:00


Krustpils Kultūras nams


10.maijs plkst. 19:00


Ventspils teātra nams „Jūras vārti”


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas