Guntas Celmas grāmatas “Rīga mana, Rīga tava” atvēršanas svētki2023. gada 6. decembrī plkst. 15. 00 grāmatu apgāds "Madris" Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības iela 49/53, 2. stāvā) rīko Guntas Celmas grāmatas “Rīga mana, Rīga tava” atvēršanas svētkus.

Grāmatas autore Gunta Celma pēc profesijas ir māksliniece, pēc aicinājuma – cilvēks, kurš apkārtējā vidē saskata visu skaisto. Ne tik sen iznāca autores pirmā grāmata “Mans mīļais Čiekurkalns”. Otrajā grāmatā viņa dziļi ieskatās dzimtās pilsētas Rīgas notiekošajās norisēs un tur dzīvojošajos ļaudīs. Tie ir patiesi stāsti par pilsētu, tās seno un neseno vēsturi, kas ir nozīmīga ne tikai pašiem rīdziniekiem, bet arī citiem, kuri piedalījušies Rīgas veidošanā.

Grāmatas varoņi galvenokārt ir mākslinieki un kultūras ļaudis, piemēram, Silvija Meškone, Anita Celma, Juris Toropins, Ivars Poikāns, Juris Gagainis un daudzi citi. Aizraujošs ir arī stāsts par būvinženieri, kura dzimtas saknes sniedzas Ukrainā, un par dzirdes invalīdu, kurš kļuva par daudzkārtēju Latvijas tramplīnlēkšanas čempionu. Katrā stāstījumā sajūtams klātbūtnes efekts, piemēram, vai mēs zinām par Teikas apkārtnes militāro garu un kur Rīgā atrodas 1938. gadā celtā slepenā elektrostacija.

Lasot par Rīgas Mežciemu, kas padomju laikos tika iecerēts kā paraugrajons, par Rīgas centru un leģendām apvītiem ļaudīm, arī par telpisko vizītkarti RĪGA, par jauno, augošo Rīgu un daudz ko citu, grāmata ļauj uz it kā jau zināmo paraudzīties no pavisam cita skatpunkta.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas