Iedzīvotāju balsojumā noteiks Rīgas svētku deju 2012


Gatavojoties Rīgas svētkiem, kas pilsētā risināsies no 17. līdz 19. augustam, sācies interneta balsojums par Rīgas svētku deju.


19. augustā 11. novembra krastmalā visas dienas garumā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs vērot dažādu tautu un laiku svētku dejas, mācīties deju soļus un dejot paši. Lai no visa plašā deju klāsta izvēlētos iemīļotākās dejas, kuras dejot svētku dienā, interneta balsojumā tiks noteiktas 14 populārākās dejas, kuras Rīgas Svētku ietvaros tiks rādītas un mācītas svētku apmeklētājiem. Līdz 10. augustam ikviens aicināts rakstīt uz e-pastu rigasdeja@riga2014.orgbrīvā formā balsojot par deju, kuru gribētu iemācīties un redzēt uz svētku skatuves.


Rīgas svētku dejas tradīcija ļaus cilvēkiem arvien vairāk iepazīt plašo deju pasauli, kas ar kustību valodu parāda dažādu pasaules tautu kultūras. Idejas autore un viena no pasākuma organizētājām ir Rīga 2014 brīvprātīgā Zane Vēciņa, kas vēlreiz apliecina ikviena rīdzinieka iespējas ne tikai būt par pasākuma dalībnieku, bet arī iesaistīties un veidot svētkus citiem un pulcēt ap sevi citus brīvprātīgos palīgus, pauž Rīga 2014 brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis.


Deja, kas iegūs skanīgo titulu „Rīgas svētku deja 2012”, būs zināma 19.augusta vakarā. Rīgas Svētku laikā apmeklētāji varēs nobalsot par kādu no 14 dejām, kas tiks izraudzītas līdz 10.augustam un kas tiks mācītas un rādītas uz deju skatuves 19.augustā. Vislielāko balsu skaitu ieguvusī deja skatītājus priecēs Rīgas Svētku vakara koncertā 11. novembra krastmalā pl.20.14.


Plašāka informācija Eiropas kultūras galvaspilsētas gada organizētāju mājaslapā www.riga2014.org. Balsot, atrakstot uz e-pastu rigasdeja@riga2014.org, iespējams līdz 10. augustam (ieskaitot). No katra e-pasta tiks pieņemts viens balsojums.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas