Ieskrējušies futbolisti mēģinās sabojāt dzīvi horvātiemŠodien plkst.20:00 Rijekā "Euro2012" kvalifikācijas turnīra pēdējo spēli uzsāks Latvijas valstsvienība, kas izbraukumā tiksies ar spēcīgo Horvātijas izlasi. Mača sākums plkst.20:00, tiešraide arī LTV7 telekanālā.
Latvijas izlase 1. apli noslēdza ar bilanci 1-1-3, bet otrajās tikšanās reizēs jau veicies labāk, un 2. apļa bilance pirms spēles ar Horvātiju 2-1-1, pie tam vienīgais zaudējums piedzīvots vasaras pašā sākumā (4. jūnijā), bet tagad "Euro2012" atlases cikla ietvaros jau trīs nezaudētas spēles pēc kārtas. Bukmeikeri ir pārliecināti, ka šodien mūsējo sērija pārtrūks, Horvātija ir izteikta favorīte - Latvijas futbolistiem jālūko pārsteigt! Protams, daudz darba būs aizsardzībā, taču klusībā cerēsim, ka pēc spēles pret Maltu Artjoma Rudņeva gadījumā īstenosies teiciens "maisam gals vaļā".

Pašā atlases cikla sākumā Rīgā Horvātija uzvarēja ar pārliecinošo 3:0, mūsējiem tad aizvadot bālu maču. Toreiz vietu sākumsastāvā vēl nebija izcīnījis Rudņevs (bija Ģirts Karlsons), nebija Oļega Laizāna (viņa vietā pašvaki spēlēja uzvārda brālis Juris), Alekseja Višņakova (bija Andrejs Rubins), Ivana Lukjanova (bija gan Aleksandrs Cauņa, kurš tagad mainījis pozīciju un spēlē par centra pussargu zem uzbrucējiem, kopš tā laika sākumsastāvā vairs nav Maksima Rafaļska). Kā redzams, notikušas ļoti būtiskas izmaiņas un droši var teikt, ka uz labo pusi. Vienīgi ļoti žēl, ka šovakar latviešiem nevarēs palīdzēt diskvalificētais Māris Verpakovskis – viņa vietā diez vai spēlēs Edgars Gauračs, drīzāk Aleksandrs Starkovs nolems spēlēt ar formāciju 4-5-1, pievienojot vidējai līnijai Ritvaru Ruginu (visticamāk), Andreju Rubinu, Andreju Perepļotkinu vai kādu citu. Grūti spriest, vai diskvalifikāciju izcietušais Ritus Krjauklis izstums no pamatsastāva Pāvelu Mihadjuku, kurš pret Maltu nospēlēja labi.

Mūsējiem klāsies grūti ne vien tāpēc, ka pretinieks FIFA rangā ir augstajā 9. vietā (priekšā, piemēram, Argentīnai un Francijai) un spēlēs savu skatītāju priekšā, bet arī kāda cita būtiska apstākļa dēļ – šis mačs Horvātijai vēl var dot tiešo ceļazīmi uz „Euro2012”, ļaujot izvairīties no riskantā „play-off”. Protams, pirmām kārtām horvāti vēl var uzvarēt grupu (ja paši uzvarēs, bet grieķi zaudēs Gruzijā), bet mazliet reālāks variants ir tāds, ka Horvātija kļūst par veiksmīgāko no visām 2. vietas ieguvējām (atgādinām, ka astoņas no deviņām 2. vietu ieguvējām spēlēs „play-off”, bet vienīgā labākā tiek uz finālturnīru pa tiešo). Lai tas izdotos, Horvātijai 1) jāuzvar pašai, 2) jācer uz Zviedrijas zaudējumu mājās pret Nīderlandi (ja zviedri paņem punktu, horvātiem jāsagrauj Latvija ar vismaz pieciem vārtiem), 3) jācer, ka Dānija zaudēs Portugālei un izdosies pret dāņiem atspēlēt piecu vārtu deficītu (piemēram, ja Dānija zaudē ar diviem vārtiem, horvātiem derēs panākums ar trīs vārtu starpību). Izklausās sarežģīti, bet patiesībā šie priekšnoteikumi nav nemaz tik nereāli. Skaidrs, ka Horvātija uz to cerēs un mēģinās uzvarēt ar pēc iespējas lielāku vārtu starpību. To neslēpj arī treneris Slavens Biličs: „Situācija ir tāda, ka mums vajag uzvaru ar lielu rezultātu. Jau no 1. minūtes dosimies uz priekšu un mēģināsim iesist.” Kijevas „Dynamo” pussargs Ogņens Vukojevičs piebalso: „Latvija noteikti aizstāvēsies, un daudz kas būs atkarīgs no tā, cik ātri gūsim pirmos vārtus – ja ātri, varam uzvarēt ar lielu starpību.”

Jāpiebilst, ka pēc piektdienas zaudējuma Grieķijā ar 0:2 horvātu izlase ir pamatīgi nokritizēta, spiediens no medijiem ir liels. Tas ir vēl viens iemesls, lai šoreiz sevi pierādītu un reabilitētos. Iespaidīga ir mūsu pretinieku uzbrūkošā līnija – naturalizētais Eduardu, Niko Krančars (četri vārti šajā atlases ciklā, „Tottenham Hotspur”), Luka Modričs (viens no „Tottenham Hotspur” līderiem), Mario Mandžukičs („Wolfsburg”), nevarēs gan spēlēt Grieķijā traumu guvušais Nikica Jelavičs („Rangers”). Vārtos būs Stipe Pletikosa, aizsardzības centrā 90. maču izlasē varētu aizvadīt 1.95m garais Josips Šimuničs (pēc spēles Grieķijā izpelnījies bargu kritiku kā viens no galvenajiem grēkāžiem; ja spēlēs, Rudņevam jāmēģina paņemt viņš uz ātrumu), tāpat aizsardzībā ir arī trešais „Spurs” pārstāvis Vedrans Čorluka. Skaļi uzvārdi, taču Grieķijā šī komanda zaudēja. Savā laukumā horvāti gan līdz šim spēlējuši teicami: pret Grieķiju 0:0, pret Maltu 3:0, pret Gruziju 2:1, pret Izraēlu 3:1. No šīm četrām spēlēm trīs tika aizvadītas Zagrebā, viena Splitā, bet šī vakara mačs norisināsies Rijekā salīdzinoši mazā stadionā (10 600). Spēli tiesās franču soģis Antonijs Gotjē, cīņas sākums plkst.20:00, bet LTV7 pārraidi sāks jau plkst.19:30.

Edmunds Novickis/sportacentrs.com


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas