NBA lokauts: oficiāli tiek atceltas pirmās divas sezonas nedēļas

Pēc kārtējām neveiksmīgi aizvadītajām sarunām starp līgas vadību, īpašniekiem un Spēlētāju asociāciju (NBPA) Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) vadība oficiāli paziņojusi, ka atcels spēles, kas bija paredzētas pirmajās divās sezonas nedēļās - no 1. līdz 14. novembrim.

"Sarunas esam pārtraukuši. Šobrīd mūs [īpašniekus un spēlētājus] šķir bezdibenis," diezgan konkrētu salīdzinājumu, raksturojot pašreizējo situāciju mēģinājumā parakstīt kolektīvo līgumu, izvēlējās NBA komisārs Deivids Sterns. "Joprojām atrodamies ļoti, ļoti tālu viens no otra." Aizvadītajā nedēļas nogalē galvenais temats bija ar basketbolu saistīto ienākumu (BRI) sadale.

NBA puse gan apgalvo, ka galvenās problēmas ir nevis BRI, bet gan visa sistēma - līguma garums un dažādi ar nodokļiem saistīti jautājumi. Īpašnieki piedāvājuši piekāpties šajos jautājumos, ja spēlētāji piekristu BRI sadalei uz pusēm (pa 50% katram). Sarunas šajā virzienā arī notikušas un lielākoties spriests par "mid-level" līgumu nosacījumu izmaiņām. Īpašnieki vēlējušies šādu līguma veidu izskaust pilnībā.

Spēlētāji uzsākuši visai agresīvu kampaņu sociālajos tīklos,piemēram, "Twitter", aicinot visus palikt vienotiem ("StandUnited") un ļaut spēlēt ("Let us play"). Pēc pēdējās sanāksmes NBAPA prezidents Dereks Fišers un direktors Bilijs Hanters ne par mata tiesu nebija mainījuši savu pozīciju. "Joprojām ticu, ka esam bijuši vairāk, nekā godīgi un saprātīgi savās vēlmēs," norādīja Fišers. "Šādu notikumu attīstību jau paredzējām, un tagad tas ir arī noticis."

Abas puses gan nav atsvešinājušās un turpinās uzturēt kontaktu. Kāds kluba ģenerālmenedžeris, raksturojot radušos situāciju, bija tiešs: "Tagad tas kļūs neglīti. Lai Dievs mums palīdz. Domāju, labākajā gadījumā tiksim pie 50 spēlēm, bet pieņemu,ka nāksies iztikt bez sezonas."

Sterns aicinājis spēlētājus kļūt piezemētākiem, jo, lokautam turpinoties, jauna kolektīvā līguma piedāvājums noteikti nekļūs NBAPA pievilcīgāks, gluži otrādi. "Mūsu ekonomiskā situācija kļūst aizvien sliktāka, un mēs to nedrīkstam neņemt vērā," norādīja Sterns.

Andrejs Siliņš/sportacentrs.com
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas