Iespēja apgūt latgaliešu dziesmas

Ceturtdien, 9. februārī, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks cikla Dziesmu klade sarīkojums, kurā etnomuzikoloģes Lienes Brences vadībā varēs apgūt latgaliešu dziesmas.


Pasākumā ikviens aicināts neformālā gaisotnē apgūt dažādas dziesmas, kuras ikdienā un godos tikušas un tiek dziedātas Latgalē. Dalībniekiem nav nepieciešamas priekšzināšanas, muzikālā izglītība un vokālās dotības, galvenā ir vēlme dziedāt. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi klades, kurās pierakstīt pasākumā dziedātās dziesmas, lai tās vēlāk varētu izmantot dažādās dzīves situācijās.


Vakara gaitā tiks atskaņoti Latgales teicēju balsu ieraksti, pēc dziesmas noklausīšanās dalībnieki to izdziedās paši. Lai vārdu neprasme netraucētu dziedāšanas prieku, teksts kā karaokē tiks projicēts uz ekrāna. Dziedāšanas vakara sākumā paredzēta arī neliela lekcija par dziedāšanas tradīcijām.


Dziesmu klades sarīkojumos gaidīts jebkurš dziedāt gribētājs neatkarīgi no prasmes noturēt melodiju vai iepriekšējo cikla pasākumu apmeklējuma. Dziedāšana notiek katra mēneša otrajā ceturtdienā plkst. 17:30.


Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas