“Indras Reinholdes kamerbalets” aicina uz pirmizrādi


10.novembrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī vienīgais modernā baleta teātris Latvijā – Indras Reinholdes kamerbalets rādīs skatītājiem savu jauno programmu – baleta viencēlienu vakaru Māsa pasaule / Parīzes dziesmas


Spilgtā un savdabīgā horeogrāfija, kā arī emocionāli piesātinātā jauno dejotāju skatuves valoda aicinās skatītāju ļauties līdzpārdzīvojumam un izbaudīt dejas mākslas maģiju.


Programmā: modernā baleta viencēlieni Indras Reinholdes horeogrāfijā:


Māsa pasaule


Cilvēks pasaulē un pasaule cilvēkā.Vai iespējama patiesa saskarsme starp cilvēkiem, vai arī cilvēka būtība ir vientulība? Izpaužoties dažādās horeogrāfiskās formās – no solo līdz sekstetam – izrāde atspoguļo šo tēmu, variējot konkrētus plastiskus motīvus un sekojot līdzi tās varoņu emociju gammai no mīlestības un draudzības raisītā kopābūšanas prieka līdz vientulības smeldzei.


Mūzika: Balanescu Quartet; Maria Tanase


Parīzes dziesmas.


Horeogrāfiskas variācijas par franču šansonu tēmām, apspēlējot mīlestības raisīto cilvēcisko jūtu pasauli.


Noskaņu spēle uz cilvēka dvēseles stīgām un franču mūzikas poētiskais šarms.


Mūzika: Žaks Brels, Barbara, Šarls Aznavūrs, Edīte Piafa u.c.


Izrādes scenogrāfiju veidojusi Ingūna Krolle-Irbe. Tērpu autore – Anete Heida
Dejotāji: Baiba Beitika (LNO), Gabija Bīriņa, Ieva Kemlere, Anastasija Šņakina, Reinis Rešetins un Ruslans Kurlovičs.


Indras Reinholdes kamerbalets ir jauns modernā baleta teātris, radošu domubiedru grupa ar savdabīgu horeogrāfisko rokrakstu. Kolektīva kodolu veido profesionāli baleta mākslinieki ar Rīgas horeogrāfijas vidusskolas izglītību. Dejas valodā atspoguļot visplašāko cilvēcisko emociju gammu, uzrunāt skatītāju ar saprotamu stāstu, kas spēj raisīt līdzpārdzīvojumu – tāds ir Kamerbaleta radošās darbības mērķis. Kamerbaleta izrādes ir vairakkārt rādītas Rīgā, izpelnoties gan skatītāju, gan baleta speciālistu atzinību.


Kamerbaleta mākslinieciskā vadītāja – starptautiskā Maijas Pļiseckas baleta konkursa laureāte Indra Reinholde ir baletmeistare ar sešpadsmit gadu pieredzi modernā baleta žanrā, sešpadsmit baletu autore, iestudējusi savus darbus tādos pazīstamos baleta teātros kā Marijas teātris Sanktpēterburgā, teātris „Krievu balets” Maskavā, Jekaterinburgas Dejas teātrī un citur.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas