Rīgā būs Eiropas pirmizrāde izcilā horeogrāfa Borisa Eifmana baletam “Rodēns”


Šā gada 10.decembrī un 11.decembrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā, notiks Borisa Eifmana jaunā baleta "Rodēns"Eiropas pirmizrāde, kas veltīta izcilo skulptoru Ogista Rodēna un viņa skolnieces, mīļākās un mūzas Kamillas Klodelas liktenim un mākslai.Rodēna un Klodelas dzīve un mīlestība ir neparasts stāsts par diviem māksliniekiem sarežģītā un neparasti dramatiskā savienībā, kurā kopā savijusies kaislība, naids un radoša greizsirdība. Garīgā un enerģētiskā mijiedarbība starp skulptoriem ir unikāla - atrodoties līdzās Rodēnam,Kamilla ne tikai dāvāja viņam iedvesmu, palīdzēja atrast jaunu stilu un radīt šedevrus, bet arī pārdzīvoja mērķtiecīgu sava talanta izaugsmi, pārvēršoties izcilā meistarē.


Pēc šķiršanās ar Rodēnu, Klodela slīgst neprāta tumsā. Nelaimīgo dvēseli pārņem patoloģisks naids pret agrāko skolotāju un mīļoto, kas, kā uzskatīja Kamilla, viņai nozadzis dzīvi un talantu. Jaunajā baletā parādītas Rodēna ilgas pēc savas mūzas un sirdsapziņas mokas un garīgās saslimšanas pārņemtās Kamillas, jeb tās neprātīgās Erīnijas, atriebības dievietes, kurā viņu pārvērta nežēlīgais liktenis, uzmācīgie slimīgie murgi.


Kā stāsta pats Eifmans, šajā izrādē tiek runāts par kaislību, iekšēju cīņu un izmisumu. Par visām tām cilvēces gara dzīves izpausmēm, kuras Rodēns un Kamilla ģeniāli atveidojuši bronzā un marmorā. "Veidojot jauno baletu, es tiecos uz akmenī sastingušā mirkļa pārvēršanu nevaldāmā un emocionāli piesātinātā ķermeņa kustību straumē," - piebilst horeogrāfs.


Izrādi "Rodēns" jau ir novērtējuši Krievijas un ASV deju mākslas kritiķi un cienītāji. Baleta pirmizrāde ar triumfu notika Sankt-Pēterburgā Aleksandra teātrī 2011. gadā, bet šī gada martā izrāde tika rādīta Ņujorkā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas