Inese Galante sniegs solokoncertu Latvijas Nacionālajā operā


14.decembrī, plkst. 19:00 Latvijas Nacionālajā operā solokoncertu sniegs Inese Galante. Brīnišķīgais balss tonis un krāsas, kā arī niansētie pianissimo darījuši viņu par zvaigzni ne vien Latvijā, bet arī visā pasaulē. Galantes solokoncerts ar poļu maestro Zbigņevu Gracu pie diriģenta pults būs brīnišķīga dāvana rīdziniekiem.


Ineses Galantes solokoncerti Latvijā tiek nepacietīgi gaidīti, un biļetes izpārdotas gandrīz zibenīgi. Programmas viņa allaž prot izveidot tā, lai plaša spektra emocijas - mierinājumu, prieku, spēku, iedvesmu - gūtu ikviens.
Šoreiz klausītājus gaida īpaši izmeklēti pasaules mūzikas šedevri, kas pieder Ineses Galantes zelta repertuāram un dēvējami ne tikai par viņas brīnišķās balss, bet arī mākslinieces tēla vizītkarti. Proti, skanēs fragmenti no G.F.Hendeļa operas "Rinaldo", V.Bellīni "Normas", Dž.Verdi "Likteņa varas" un "Aīdas", A.Boito "Mefistofeļa" Dž.Pučīni "Manonas Lesko", F.Čilea "Adriānas Lekuvrēras"... Protams, netrūks arī E.Vilas-Lobuša maģiskās "Brazīliešu bahiānas Nr.5".


"Inesei Galantei piemīt visas operdīvai nepieciešamās īpašības – dziedātājas talants, šarms, sievišķība, aktierisks jūtīgums, taču vienlaikus viņa apveltīta ar dzīves viedumu un spēju izstarot cilvēcisku siltumu, ko sajūt ikviens mākslinieces tuvumā. Šis siltums padara dziedātājai tuvus visus opernamos un koncertzālēs sēdošos klausītājus, ievedot viņus Ineses Galantes pasaulē, kur valda patiesas emocijas un pat ciešanām piemīt attīrošs spēks. Turklāt par Inesi Galanti var teikt to pašu, ko apgalvojuši Marijas Kallasas talanta pielūdzēji: klausīties viņas ierakstus nenozīmē iegūt pilnīgu priekšstatu par dziedātāju, viņa jāredz," koncerta anotācijā raksta muzikologs Romāns Koļeda. Un 14.decembrī šāda lieliska iespēja būs!

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas