Dailes teātrī top izrāde “Sūnu ciema zēni”


1.decembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks reālas pasakas 2 daļās "Sūnu ciema zēni" pirmizrāde. Jauniestudējuma režisors ir Gundars Cauka, kurš ir arī Andreja Upīša darba dramatizējuma autors.


1999.gadā iestudētā izrāde "Sūnu ciema zēni" Dailes teātrī piedzīvoja krietni vairāk par 100 izrādēm. Nu ir atkal pienācis laiks doties pēc Laimes lāča un iztīrīt savu Sūnu ciemu.


Ziemā visiem ir liela tuntulēšanās un liels slinkums. Bet mājas tikmēr pamazām nogrimst kupenās un netīrumos. Kurš ar to visu tiks galā, ja ne Laimes lācis?


Ješka, Bukstiņš un Andrs tiek izvēlēti kā tie ciema pārstāvji, kuriem nāksies doties pasaulē, lai glābtu savu mīļo Sūnu ciemu no nedienām un likstām. Ko tik tai pasaulē negadās redzēt! Visādus sliņķus, nevīžas, meļus, lielībniekus! Pasaulē ir pat tīrīgi, godīgi cilvēki un čakli darba rūķi! Draugiem nākas piedzīvot ļoti raibas un jocīgas dienas.


Jaunajā "Sūnu ciema zēnu" versijā lomas atveidos Lauris Dzelzītis (Ješka), Aldis Siliņš (Bukstiņš), Dainis Gaidelis (Andrs), Ieva Pļavniece (Ciepsliņa / Krodzinieces meita / Meita Baltajā mājā), Sarmīte Rubule (Baltā čigāniete / Meita Baltajā mājā), Jānis Paukštello (Buķis / Baltās mājas saimnieks / Muižas kungs), Ilze Vazdika (Buķiene / Baltās mājas saimniece / Guldītāja), Marīna Janaus (Tauķiene / Ģērbēja), Akvelīna Līvmane (Plauķiene / Krodziniece / Slaucītāja) un Lidija Pupure (Ciepsliene / Barotāja).


Radošajā komandā līdzās režisoram Gundaram Caukam strādā arī scenogrāfe Indra Merca, kostīmu māksliniece Iveta Šurma, gaismu mākslinieks Mārtiņš Kudiņš un horeogrāfe Liene Grava.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas