Ir sākta biļešu tirdzniecība uz Senā mūzikas festivāla koncertiem

Ir sākusies biļešu tirdzniecība uz „Latvijas Koncertu” rīkoto 18. Starptautisko Senās mūzikas festivālu, kas šogad notiks no 11. līdz 14. jūlijam Rīgā, Rundālē, Koknesē un Mežotnē. Klausītājus gaida tikšanās ar izciliem solistiem - Ingu Kalnu, Sergeju Jēgeru, Guntu Davidčuku, kā arī ar zviedru senāsmūzikas ansambli Villancico, ansambli Musica Nuova no ASV, gregoriskās mūzikas ansambli Schola Cantorum Riga, Sinfonietta Rīga baroka ansambli, orķestri Kremerata Baltica. Neizpaliks arī koncertuzvedums bērniem Rundāles pilī, kurā tiks izspēlēta, izdziedāta un izdejota pazīstamā Andersena pasaka „Princese uz zirņa”.


Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā 11. jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio koris satiksies ar erudīto mūzikas pētnieku un interpretu Polu Hiljeru, kura izvēlētajā programmā iekļauti visskaistākie angļu renesanses kormūzikas paraugi – komponistu sarakstā tādi izcili daudzbalsīgās mūzikas meistari kā Viljams Bērds, Orlando Gibonss, Tomass Taliss un arī daži mazāk zināmi skaņraži.


Guntara Prāņa vadītais gregoriskās mūzikas ansamblis Schola Cantorum Riga šogad sadarbosies ar soprānu Guntu Davidčuku, un taps skaista, sakrālai meditācijai piemērota programma, kuras pamatā viduslaiku dziedājumi Dievmātei un kas 13. jūlijā atbalsosies Rīgas Svētā Pētera baznīcas ēnainajās, augstajās velvēs.


Senās mūzikas festivāla dalībnieku sarakstā šogad ir orķestris Kremerata Baltica, kas kopā ar jauno un supervirtuozo Lietuvas pianistu Luku Geņušu 12. jūlijā Lielajā ģildē prezentēs ap Johana Sebastiāna Baha daiļradi centrētu programmu. Savukārt 13. jūlija vakarā Mazajā ģildē sveiksim viešņu no Amerikas Savienotajām Valstīm –valdzinošo mecosoprānu Amandu Keilu, kas vada vienu no ASV progresīvākajiem senās mūzikas ansambļiem Musica Nuova un Rīgā dziedās agrīnā itāļu baroka koncertprogrammu. Viņas skatuves partneris būs plaša profila atraktīvais amerikāņu klavesīnists Gabriels Šafords.

Šī gada Senās mūzikas festivāla ģeogrāfiskais loks paplašinājies ar vairākām jaunām koncertvietām. Mazajā Mežotnes pilī, kas kā koncertvieta durvis apmeklētājiem vēra pērnvasar, ar programmu “Spānijas karaļa galma mūzika” uzstāsies senās mūzika ansamblis “Trakula” – festivāla debitants, kas labi pazīstams Latvijas viduslaiku svētku apmeklētājiem. “Trakulas” mūziķi ir prasmīgi instrumentu darinātāji un zinātkāri vēstures pētnieki – viņu programma rādīs skaņu ainavu, kas valdījusi leģendārā karaļa Kārļa V galmā. “Trakulas” dziesmas un dejas baudīsim arī Kokneses gleznainajās pilsdrupās, savukārt Guntas Davidčukas dzidrais soprāns un Schola Cantorum Riga gregoriskie dziedājumi skanēs Lestenes baznīcā, kuras restaurācijas darbi nu uzņēmuši raitus apgriezienus.


Senās mūzikas festivāla Rundāles diena sāksies pl. 12.00 ar “Latvijas Koncertu” producentes Karinas Bērziņas veidotajām radošajām darbnīcām bērniem, ko vainagos senās mūzikas erudītā pētnieka un interpreta Māra Kupča vadībā tapis koncertuzvedums “Princese uz zirņa”. Princeses lomā būs jaunā un daudzsološā dziedātāja Elīna Volkmane, bet Princis, kas meklēs pašu īstāko princesi, būs populārais dziedātājs Lauris Reiniks. Pl. 16:00 Rundāles pils Zelta zālē klausīsimies Sinfonietta Rīga baroka ansambli, kas šoreiz pievērsušies Sturm und Drang noskaņām 18. gadsimta vidus Ziemeļvācijā, jo īpaši Hamburgā, kas bija šī liesmaini kaislīgā mūzikas virziena idejiskais centrs. Pl. 18:00 Baltajā zālē uzstāsies publikas mīlulis kontrtenors Sergejs Jēgers, Māra Kupča vadībā muzicējot kopā ar baroka vijolnieci Agnesi Kanniņu-Liepiņu, flautisti Kristīni Stumburi un jauno klavesīnspēles zvaigzni Lieni Stradiņu. Pl. 20.00 Baltajā zālē muzicēs zviedru senās mūzikas ansamblis Villancico, kas mūsu klausītājiem labi pazīstams no iepriekšējām viesošanās reizēm. Negurst šo izcilo mūziķu interese par Latīņamerikas baroku, ko šajā kontinentā savulaik importējuši “viesi” no Spānijas un Portugāles, – šoreiz programmā atraktīvi skaņu paraugi no Ekvadoras, Peru, Bolīvijas un Meksikas. Festivāla noslēguma koncerts desmitos vakarā notiks Rundāles pils dārzā, un te senās mūzikas lielmeistara Andra Veismaņa vadībā un, Sinfonietta Rīga spēles pavadīti, populārus baroka hitus dziedās visā Eiropā atzītā senās mūzikas zvaigzne Inga Kalna, Sergejs Jēgers un Apvienotajā Karalistē savu karjeru īstenojušais latviešu basbaritons Pauls Putniņš.


Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cenas no 5 līdz 20 latiem.Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas