Izdota grāmata „Vēstījums tagadnei”Sestdien, 2. augustā, Matīšu pagasta svētkos tika atklāta grāmata „Vēstījums tagadnei”, kas stāsta par Matīšu pagasta vēsturi un cilvēkiem, kas to veidojuši. Pirmie jaunizdevumu savās rokās turēja cilvēki, kuri daudz ieguldījuši ne tikai grāmatas, bet visa pagasta vēstures veidošanā – Aina Kalniņa, Dore Šmite un grāmatas autore Māra Grāvele.

„Mums katram ir savs atmiņu mantojums, taču pateicoties darbīgiem un vēsturi mīlošiem cilvēkiem, tas ir apkopots vienuviet,” Matīšu baznīcā pagasta iedzīvotājus un viesus uzrunāja Matīšu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Grīnšteine. Grāmatas ceļš līdz lasītājiem ilga divus ar pusi gadus. Kopā ar Māru Grāveli, pie grāmatas šūpuļa stāvēja Matīšu kultūras darbiniece Ligita Jenča, bibliotekāre Agita Zalte, pensionāru biedrības priekšsēdētājs Kārlis Skrastiņš un pamatskolas direktore Veneranda Logina.

Grāmatas autore Māra Grāvele teic: „Ļoti gribēju šo grāmatu uzrakstīt, jo no Matīšu puses nāk mani senči. Bet grāmata nav veltīta tikai maniem senčiem, tā domāta visiem matīšniekiem, visiem tiem, kurus interesē vēsture, kuri grib redzēt savu senču takas, grib uzzināt, kā kurā mājā ļaudis dzīvojuši, kā saimniekojuši.” Īpaši lielu paldies autore saka Matīšu iedzīvotājiem, kuri labprāt dalījās savos savāktajos materiālos un atmiņās, un Matīšu baznīcai, kuras grāmatās atrasti daudzi vērtīgi fakti un vēstures liecības.

Uz grāmatas vāka redzama īpaši Matīšu pagastam darināta tautiskā josta un vēlējums ikvienam, kurš lasīs šo grāmatu, ar lepnumu apzināties mūsu senču atstāto mantojumu, stingri stāvēt uz savas zemes un vēlēt arī turpmāk Matīšiem svētību. Grāmatu „Vēstījums tagadnei” var iegādāties Matīšu pagasta pārvaldē, Skolas ielā 11 (tālr. 64224167 vai 29457698).

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas