Izdota grāmata par dubultcimdu adīšanas tehnikuLatvijas Nacionālais kultūras centrs izdevis grāmatu „Tautas daiļamata meistares Rasmas Āboltiņas dubultcimdi”. Grāmata stāsta par meistari, kas izveidojusi un vienīgā Latvijā daudzus gadus pilnveidojusi un attīstījusi īpašu dubultcimdu adīšanas tehniku.

Tautas lietišķās mākslas studijas „Mazsalaca” dalībniece, Tautas daiļamata meistare Rasma Āboltiņa šobrīd ir vienīgā zināmā meistare, kas cimdus ada dubultadījuma tehnikā. Šī tehnika ir īpaša ar to, ka tiek adīts tikai no vienas puses, nenoceļot valdziņus. Cimdu adīšanai meistare izmanto vilnas dziju, ko pati krāso dabīgās krāsvielās. Visi adījuma raksti ir pašas sacerēti.

„Šāda adījuma tehnika atļauj vai pat rosina meistarīgu adītāju spēlēties ar labisko un kreilisko valdziņu lietojumu, tādējādi no viena raksta ornamenta izadīt dažādu efektu rakstus. Kārtīgai adītājai cimdi sanāk valkājami uz abām pusēm, un tie ir arī īpaši silti,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Grāmatu „Tautas daiļamata meistares Rasmas Āboltiņas dubultcimdi” var iegādāties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (Rīgā, Pils laukumā 4).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas