Mākslinieces Signes Vanadziņas jaunākā personālizstāde – ar iedvesmu no Knuta Skujenieka dzejasMākslinieces Signes Vanadziņas jaunākā personālizstāde, kuras iedvesmas avots lielā mērā veidojies Knuta Skujenieka dzejas iespaidā, jau 3.martā plkst.18 pavasarīgās noskaņās tiks atklāta Vīna studijā Elizabetes ielā 10, Rīgā. Izstādei dots “sarežģīts” oriģinālnosaukums “Gleznas”, un tajā tiks izstādīti pēdējā pusgadā tapušie darbi.

Signe Vanadziņa, kas glezniecības vidē pazīstama ar ekspresīvo, temperamentīgo un spilgtām krāsām bagāto rokrakstu, bet ārpus tās zināma kā aktīva sportiskā dzīvesveida piekritēja un kalnu slēpošanas instruktore Latvijā, Austrijā, Somijā un Šveicē, arī jaunākajā personalizstādē sava talanta cienītājiem neliks vilties, uzsverot, ka “Gleznu” noskaņu visprecīzāk raksturo Knuta Skujenieka dzejolis:

“mazi putni lielos kapos
baltu naudu kaļ
pacel ziemas pilnās acis
pasauc atpakaļ

tā lai iedreb tavā mēlē
bērza zariņš sīks
lai pār krūtīm stāvus nolīst
siltums bezgalīgs”

Līdz šim pamatā prezentēta kā profesora Induļa Zariņa skolniece, kas dzīvespriecīgos un piesātinātos krāsu salikumos veidojusi klusās dabas kompozīcijas ar ainavas elementiem, Signe Vanadziņa pēdējos gados pievērsusies arī abstrakcijai, vienlaikus nezaudējot savu “spēka pilno optimismu, krāsu spožumu, veiksmīgos krāsu salikumus un emocionalitāti”, – kā gleznotājas rokrakstu vērtēja mākslinieks Jāzeps Pīgoznis.

Raksturojot jaunākajā personāizstādē iekļautās gleznas, arī pati Signe Vanadziņa atzīst: “Šajos darbos ir vairāk nosacītības, sajūtu un gaisīguma, mazāk striktu robežu: tajos vajag ieskatīties, un pie tiem nepieciešams uzkavēties.”

Signe Vanadziņa dzimusi Cēsīs, bet Latvijas mākslas vidē pārliecinoši ienākusi 20.gs. 90.gadu beigās, vēl studējot Latvijas Mākslas akadēmijā, Induļa Zariņa Monumentālās glezniecības meistardarbnīcā un pārsteidzot ar dzīvespriecīgo pasaules redzējumu un sulīgo krāsu izmantojumu. Kopš 1995.gada Signei Vanadziņai bijušas 26 personālizstādes Latvijā, un viņa piedalījusies vairāk nekā 50 grupu izstādēs Latvijā, Vācijā, Austrālijā, Lielbritānijā, Somijā, Zviedrijā un citur. Signes Vanadziņas darbi atrodami privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Dienvidkorejā.

Signe Vanadziņa ir aktīva sportiska dzīvesveida piekritēja, un jau 10.sezonu strādā par kalnu slēpošanas instruktori gan Žagarkalnā, gan arī Austrijā, Somijā un Šveicē.

Signes Vanadziņas personālizstāde Vīna studijā būs eksponēta līdz 3.jūnijam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas