Izdots latviešu fotogrāfijas meistara Valda Brauna fotoalbums “Mūža mirkļi”Ceturtdien, 12.martā, Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 8 (“Latio” centrālajā birojā), notika latviešu fotogrāfa Valda Brauna fotoalbuma “Mūža mirkļi” prezentācija. Līdz 31.martam šajās telpās apskatāma arī albumam veltīta fotoizstāde.

Grāmatā ir apkopota Valda Brauna melnbaltās fotogrāfijas daiļrade. Mākslas zinātnieks Jānis Borgs par mākslinieku ir izteicies: "Valda Brauna fotomāksla ir uzsvērti poētiska un ar jūtīgu humānismu apgarota. Tās vēstījums un tēlainība ir radniecīga dzejnieka izteiksmei. Arī šeit priekšplānā ir nevis fotogrāfijai it kā piemītošais dokumentālisms, bet gan liriskas metaforas, romantisks simbolisms, smalku noskaņu elēģijas."

Fotomākslas meistars Valdis Brauns atzīmē: “Doma par šādu albumu, kurš pēdējo 15 gadu laikā būs jau ceturtais, radās pirms apmēram astoņiem gadiem. Grāmatā ir apkopoti darbi laikā no pagājušā gada septiņdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām. Tie ir visa mūža darbi, portreti – draugi, aktieri, mākslinieki, vienkārši simpātiski cilvēki. Vēlos arī izteikt paldies “Latio” un Valsts Zivju fondam par atbalstu albuma un izstādes tapšanā.”

Albums “Mūža mirkļi” ir Valda Brauna ceturtais darbu apkopojums – 2000.gadā tika izdots “Sapņu vējš”, 2005.gadā “Kāzas” un 2013.gadā “Sāļie vēji”.

Izstāde un fotoalbuma izdošana notiek Latvijas fotomākslas vērtību apzināšanas un saglabāšanas projekta ietvaros, kuru “Latio”, kā nozīmīgs foto nozares atbalstītājs, īsteno jau divpadsmito gadu. Februārī tika akcentēta Pētera Jaunzema daiļrade, bet tagad martā ir iespēja novērtēt projekta žūrijas dalībnieka, fotogrāfijas meistara un klasiķa Valda Brauna daiļradi.

Valdis Brauns ir dzimis 1945.gadā Ventspils rajona Ugāles ciemā, ar fotogrāfiju nodarbojas kopš 21 gada vecuma. Brauns ir piedalījies 282 izstādēs, saņēmis 142 apbalvojumus. 1978.gadā World Press Photo Holandē par darbu "Laimes lietus" saņēmis zelta medaļu "Zelta acs". Mākslinieka darbi izstādīti ne tikai dzimtenē, bet arī tālu aiz tās robežām, viņa darbi publicēti dažādās fotogrāfijas gadagrāmatās, kā arī atrodas daudzās muzeju un privātās kolekcijās.
Aizsāktās foto izstāžu rīkošanas tradīcijas “Latio” turpina un šogad gaidāmas vairāku jau labi pazīstamu un arī jaunu Latvijas fotomākslinieku izstādes.

Valda Brauna fotoizstāde “Mūža mirkļi” apskatāma līdz 31.martam katru darba dienu no pulksten 9.00 līdz 17.30 nekustamā īpašuma uzņēmuma “Latio” centrālajā birojā Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 8.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas