Jūrmalā atklāj starptautisku bērnu un jauniešu mākslas izstādiPiektdien, 13. martā, "Līvu akvaparkā" tiks sveikti XIV bērnu un jauniešu starptautiskā vizuāli plastiskās mākslas konkursa "Es dzīvoju pie jūras" laureāti un atklāta konkursa darbu izstāde. XIV starptautiskajam vizuālās mākslas konkursam "Es dzīvoju pie jūras" ir piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža.

"Māksla ir viens no labākajiem sadraudzības un sazināšanās veidiem starp dažādās valodās runājošiem," uzskata Jūrmalas Mākslas skolas direktore Taiga Vaišļa. "Konkurss apvieno dalībniekus no daudzām valstīm un sniedz iespējas izpausties dažādos mākslas veidos – glezniecībā, grafikā un zīda apgleznošanā. Ar katru gadu pieaug dalībnieku interese par konkursu. Šogad izstādes starptautiskais vēriens ir vēl vairāk paplašinājies, jo īpaši aicinājām piedalīties visas Jūrmalas sadraudzības pilsētas, kā arī izveidojām starptautisku konkursa žūriju. Kopumā esam saņēmuši gandrīz 4000 jauno autoru darbu no 24 valstīm."

Konkursa darbi uz Jūrmalu atceļojuši no vairākām Latvijas pilsētām, kā arī no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Ungārijas, Serbijas, Slovēnijas, Horvātijas, Rumānijas, Bulgārijas, Ukrainas, Moldovas, Baltkrievijas, Krievijas, Kazahstānas, Azerbaidžānas, Uzbekistānas, Ķīnas, Turcijas, Irānas, Indijas, Indonēzijas un Singapūras. No Latvijas konkursā piedalījās gandrīz 200 mācību iestādes, iesniedzot vairāk nekā 2000 darbus, no citām valstīm pārstāvētas vairāk nekā 100 mācību iestādes ar 1500 darbiem.

Izstādes atklāšanā un konkursa laureātu apbalvošanā pulcēsies vairāk nekā 700 konkursa dalībnieku kopā ar saviem pedagogiem. Kopumā gandrīz 300 konkursa laureātiem tiks pasniegtas godalgas un atzinības raksti, bet pirmo trīs vietu ieguvēji saņems arī medaļas. Godalgotie un žūrijas atzinību ieguvušie darbi izstādē "Līvu akvaparkā" būs apskatāmi līdz 20. aprīlim.

Konkursa un izstādes šāgada tēma ir „Atpūta pie jūras”. Jauno autoru darbus glezniecībā, grafikā un zīda apgleznošanā vērtēja žūrija: Latvijas Nacionālā kultūras centra Vizuālās mākslas izglītības eksperte, māksliniece Ilze Kupča, Jūrmalas Mākslinieku nama vadītāja, sociālā projekta "Latviešu sapnis" autore, māksliniece Agnese Bule, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs Andrejs Ģērmanis, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas direktore, vides māksliniece Ieva Lazdauska, dr. sc. ing. materiālzinātņu un dizaina jomā, Latviešu Tautas mākslas savienības valdes priekšsēdētāja Dagmāra Prīberga, tekstilmāksliniece Maija Meiere, mākslinieks, datorgrafiķis Pāvels Sagalajevs no Plimutas Universitātes, biedrības „Latvijas tekstilmozaīka” līdzpriekšsēdētāja, radošās darbnīcas-galerijas „Lolitas skapis” valdes locekle Lolita Sīmane, Šauļu mākslas skolas skolotāja, māksliniece Edita Sudžīte un Šauļu Mākslas skolas skolotājs, mākslinieks Ugnis Ratniks.

Konkursu jau 14. gadu rīko Jūrmalas mākslas skola sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi; to atbalsta „Līvu akvaparks”, konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem izstādes atklāšanas dienā dāvājot atpūtu ūdens un atrakciju parkā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas