Iznācis pianista Vestarda Šimkus soloalbums “Vāgnera idille”


Vācu skaņu ierakstu nams "ARS Produktion" laidis klajā pianista Vestarda Šimkus soloalbumu "Vāgnera idille", kurā pianists atskaņo komponista Riharda Vāgnera klaviermūziku un operu pārlikumus klavierēm.


Jaunajā albumā "Vāgnera idille" iekļauts Vāgnera lieldarbs "Fantāzija", skaistais "Izoldes nāves skats", ko klavierēm pārlicis pats Šimkus. Tāpat iekļauts "Vērpēju koris" no operas "Klīstošais holandietis" Franča Lista pārlikumā un orķestra miniatūra "Zīgfrīda idille" Glena Gūlda aranžējumā klavierēm.


"Kopš deviņu gadu vecumā ar sirdstrīsām noklausījos Vāgnera operu "Klīstošais holandietis", vienmēr esmu mazliet apskaudis dziedātājus, orķestra mūziķus un diriģentus par viņu privilēģiju atskaņot Vāgnera mūziku," stāstīja Šimkus.


Šimkus ir pateicīgs vācu skaņu ieraksta nama "ARS Produktion" pārstāvjiem Anetei un Manfrēdam Šūmaheriem, kuri iepazīstināja pianistu ar Vāgnera klavierdarbiem, tajā skaitā jaunajā albumā iekļauto "Fantāziju" fadiēzminorā. "Šis monumentālais dārgums ar neskaitāmajiem operiskajiem rečitatīviem un garām, dziedošām tēmām pierāda, ka Vāgners vienmēr bijis un palicis operkomponists, pat tad, kad komponējis klavierēm," norādīja pianists.


"Vāgnera idille" ir Šimkus otrā sadarbības reize ar vācu skaņu ierakstu namu "ARS Produktion", kas pirms nepilna gada laida klajā Vestarda albumu "Interview with Beethoven" ("Intervija ar Bēthovenu").


Jauno albumu var iegādāties arī Rīgas veikalos.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas