Iznākusi Viļa Daudziņa ierunāta klausāmgrāmata „Stroika ar skatu uz Londonu”

Sērijā „Klausāmgrāmata” iznākusi Viļa Lācīša „Stroika ar skatu uz Londonu” – romāns, kurš pagājušajā gadā ieguva lielu lasītāju ievērību. Romānu par latviešu viesstrādnieka piedzīvojumiem Anglijā izteiksmīgi ielasījis izcilais JRT aktieris Vilis Daudziņš. Viņa kolorīto lasījumu papildina četras dziesmas romāna autora izpildījumā, kas Latvijas alternatīvā roka aprindās savulaik bijis pazīstams kā Sniegs.

Apgādā „Mansards” iznākusī grāmata „Stroika ar skatu uz Londonu” atzīta par visvairāk lasīto latviešu autora romānu 2010. gadā un saņēmusi vairākas balvas – Ventspils bibliotēkas simpātiju balvu, kā arī portāla Delfi lasītāju un grāmatnīcas Jānis Roze speciālbalvu. „Stroika ar skatu uz Londonu” bija Literatūras gada balvas finālists debijas nominācijā.

„Stroika ir aizraujošs stāsts par lietām, kas skar mūs aizvien vairāk, bet lielai sabiedrības daļai tomēr ir svešas. Kaut arī par celtniecību un namdara darbiem sajēdzu daudz vairāk nekā Lācīša varonis, tomēr man nav ne jausmas, kā tas ir – izdzīvot svešā zemē bez naudas un ar trūcīgām valodas zināšanām, kuras, jāatzīst, man ir daudz sliktākas, nekā augšminētajam varonim. Stroika nav tikai rēcīgs gabals par celtnieku piedzīvojumiem, tā ir laba literatūra, kuru lasīt ir bauda. Runāt šo tekstu izrādījās grūti. Autora kaislība pagarināt teikumus ar neskaitāmām piebildēm mani nomocīja ne pa jokam. Daudzās atkāpes, kuras, protams, padara tekstu krāšņāku, manu uzdevumu stipri vien sarežģīja. Toties es ar atvieglojumu uzelpoju ikreiz, kad parādījās manu mīļāko varoņu Nansena un Valdas tiešās runas. Pie reizes, izmantojot izdevību, izsaku komplimentus autoram par lielisko darbu un atvainojos, ja viņa varoņu intonācijas nav gluži tādas, kā viņš bija iecerējis,” savā pieredzē, ierunājot grāmatu, dalās aktieris Vilis Daudziņš.

Savukārt rakstnieks Vilis Lācītis saka : „Autors atklāja audio grāmatas pirms daudziem gadiem, kad tika pieņemts izcili garlaicīgā darbā. Tas ir labākais veids, kā pavadīt nejēdzīgu darba dienu, kad nedrīkst ne lasīt, ne spēlēt šahu! Jācer, ka šī klausāmgrāmata palīdzēs patīkami īsināt laiku. It sevišķi tāpēc, ka to ielasījis tik izcils skatuves meistars kā autora vārdabrālis Daudziņš!”

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas