Izsludina iemīļoto Rīgas Ziemassvētku koncertu norisi


Ziemassvētkos, 25. un 26. decembrī, Ķīpsalas hallē notiks Rīgas Ziemassvētku koncerti, kur ģimenes un draugi ir aicināti izbaudīt gaišu un sirsnīgu Ziemassvētku mūzikas programmu lieliskās aktrises Ditas Lūriņas, operas dīvas Kristīnes Gailītes un iemīļoto solistu Ingus Pētersona, Daumanta Kalniņa un Ievas Sutugovas izpildījumā. Koncertā piedalīsies arī Rīgas Doma zēnu koris un diriģents Mārtiņš Klišāns, orķestris MOTO (Mazais operas un teātra orķestris), Profesionālais pūtēju orķestris „RĪGA” un diriģents Mārtiņš Ozoliņš.


Rīgas Ziemassvētku koncerta producents Viesturs Tīle: „Jau 10 gadus ar īpašu mīlestību veidotie Rīgas Ziemassvētku koncerti ir neatņemama svētku daļa Rīgā Ziemassvētku laikā. Tādēļ šogad, līdztekus pasaules skaistākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem, iemīļotām Ziemassvētku dziesmām un speciāli šim koncertam radītiem dziesmu aranžējumiem, programmā ir ietverti arī labākie aranžējumi no mūsu veidotajiem Ziemassvētku koncertiem, kā arī iemīļotas melodijas no pasaulslaveniem mūzikliem, kas savulaik iestudēti Ķīpsalā. Ceru, ka ikviens Rīgas Ziemassvētku koncertu klausītājs sagaidīs un sajutīs to sirsnību un mīļumu, ko mēs visi – koncerta mākslinieki un organizatori – vēlamies jums dāvāt!”


Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris orķestra MOTO pavadībā. Skanēs visskaistākie klasiskās mūzikas skaņdarbi – G. F. Hendeļa „Prieks pasaulei” un „Alleluja”, A. Vivaldi mesas „Gloria” pirmā daļa, V. A. Mocarta „Exsultate, jubilate” un Baha-Guno „Ave Maria”. Rīgas Doma zēnu koris izpildīs visiem labi zināmas un mīļas Ziemassvētku tradicionālās dziesmas, tādas kā „Cik koši svētku egle laistās”, „Priecīgi Ziemassvētki klāt!”, „Ak, eglīte”, „Klusa nakts, svēta nakts”, un arī mazāk zināmas dziesmas, tādas kā „Gavilē, zeme, priecājies”, „How Far Is It To Bethlehem” un citas. Kopā ar zēnu kori uzstāsies iemīļotais un šarmantais dziedātājs Ingus Pētersons un lieliskais džeza un mūziklu dziedātājs Daumants Kalniņš, kas pirmajos Ziemassvētkos Ķīpsalā uzstājās kā mazs zēns Rīgas Doma zēnu kora sastāvā un tolaik bija tā spožākais solists.


Savukārt otrajā daļā klausītājiem no brīnišķīgā muzikālā ceļojuma pa senākām mūzikas vēstures lappusēm gaidāma atgriešanās mūsdienās ar Profesionālo pūtēju orķestri „Rīga” un populāriem solistiem, kas dziedās mūsdienu Ziemassvētku dziesmas un mūziku, ko sacerējuši komponisti E. Loids-Vēbers, R. Pauls un citi. Skanēs fragmenti no mūzikliem: R. Rodžersa „Mūzikas skaņas”, L. Bernsteina „Vestsaidas stāsts” un K. M. Šēnberga „Les Miserables”. Koncerta noslēgumā klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt pasaulē šobrīd jaunāko Ziemassvētku hītu „God Bless Us Everyone”, ko kompānijas „Walt Disney Pictures” 2009. gada filmā „A Christmas Carol” iedziedājis Andrea Bočelli.


Koncertu vadīs Dita Lūriņa un Daumants Kalniņš.


Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Ilona Breģe, scenogrāfs – Artūrs Arnis.
Koncertu sākums: 25. un 26. decembrī plkst. 15.00 Ķīpsalas hallē. Ieeja Ķīpsalas hallē vienu stundu pirms koncerta.


Biļetes: “Biļešu paradīzes” (www.bilesuparadize.lv) kasēs. Biļešu cena iepriekšpārdošanā – Ls 5–15/EUR 7,11 – 21,34! Pērkot „Ģimenes biļeti” (4 līdz 8 personām) – 10% atlaide. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas