Brīvdabas muzejā svinēs Mārtiņdienu


Novembrī Brīvdabas muzejā sākas ziemas sezona. Kā vēsta muzeja pārstāvji, 10. novembrī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņdienas svinībām un masku gājienu.


Latviešu kalendārā Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Šajā laikā pabeigti pēdējie lauku darbi. Maskošanās laiks ir klāt. Sākas budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Budēļos ejot, cilvēki ar pārģērbšanos attēlo dažādus zīmīgus cilvēkus, dzīvniekus, meža zvērus vai lietas Budēļu vidū parasti redzama garā sieva, mazais vīriņš, kaza, dzērve, vilks, lācis, dzirnas, labības statiņš u.c. Katru gadu Mārtiņos muzejā pulcējas daudz maskotu ļaužu, lai katrā sētā nestu laimi, pārticību, auglību un saticību. Āra ir auksti, bet Mārtiņbērni iet rotaļās, dzied dziesmas, dejo, lai aizbiedētu garus, rēgus un citus mošķus. Masku darināšanas darbnīcas un maskoto rotaļas. Ko celsim galdā – zosi vai gaili? Veļu laika dziesmas un teikas.


Pasākuma apmeklētāji aicināti tērpties maskās un padarīt Mārtiņbērnu gājienu vēl krāšņāku! Tie, kam masku nav, aicināti ņemt līdzi izejmateriālus masku darināšanai. Derēs veci mēteļi, segas, apģērba gabali.... Masku gatavošana Izstāžu zālē jau no plkst. 11.00.


Pulcēšanās masku gājienam plkst.12.00 pie Galvenajiem vārtiem.


Sākot ar 2014. gada 1. janvāri arī Brīvdabas muzejā visas cenas būs eiro. Ieejas maksa muzejā 1.50 LVL/2.13 € pieaugušajiem, 1.00 LVL/1.42 € studentiem, 0.50 LVL/0.71€ skolēniem, pensionāriem, 3.00 LVL/4.27€ ģimenēm (2 pieaugušie un 1–4 bērni skolas vecuma bērni vai viena daudzbērnu ģimene ). Pastāvīgajiem apmeklētājiem pieejama Ziemas sezonas biļete 10.00 LVL/14.23€. Bezmaksas ieeja pirsmsskolas vecuma bērniem un visu grupu invalīdiem.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas