Izstāde “Flīzes” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”No 2023. gada 9. marta līdz 2. jūlijam muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” būs skatāma izstāde “Flīzes”, kura iepazīstinās ar jūgendstila flīzēm no SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” kolekcijas.

Izstādē “Flīzes” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” būs aplūkojama daļa no SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” (AIG) veidotās apjomīgās flīžu kolekcijas, kas sniegs nelielu ieskatu jūgendstila laika Rīgas namu kāpņu telpu greznībā.

20. gadsimta sākumā flīzes rotāja daudzu un dažādu Rīgas namu kāpņu telpu sienas un grīdas, diemžēl ne visos namos šie skaistie interjeri saglabājušies līdz mūsdienām. Izstādē būs lieliska iespēja gūt priekšstatu par Rīgas namu kādreizējo krāšņumu, aplūkojot dažādās Vācijas ražotnēs (NSTG, SOMAG u.c.) izgatavotās sienas, grīdas un virtuves flīzes, kas reiz rotāja Rīgas namu interjerus.

SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” (AIG) savā pastāvēšanas laikā ir veikusi pētījumus vairāk nekā 1000 ēkās Rīgā un visā Latvijā, un uzkrājusi plašu un unikālu celtniecības un dekoratīvās apdares materiālu kolekciju. Jāatzīmē, ka neviens no šajā kolekcijā esošajiem priekšmetiem nav ticis speciāli izlauzts no mājas interjera, tie kā nevajadzīgi un lieki tikuši noņemti, veicot ēkās remontus vai pārbūves darbus, un tādējādi paglābti no iznīcības.

Šī izstāde būs pirmā iespēja plašākai publikai iepazīties ar SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” flīžu kolekciju.

Izstāde muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma līdz 2023. gada 2. jūlijam. Muzejs atvērts no plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas