Izstādēs aicina iepazīt Latvijas vēstniecības ēkas


Ar fotoizstādi par Vašingtonā esošo Alises Paikas – Bārnijas studijas ēku (Alice Pike Barney Studio House), kurā iemājojusi Latvijas vēstniecība ASV, 30. janvārī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu aizsāk Rīgas Jūgendstila muzejs.


Muzejs paredz visa gada garumā piedāvāt dažādas aktivitātes, ar kuru palīdzību iepazīstinās ar dažādiem Latvijas vēstniecību namiem ārvalstīs.


Pirmajā izstādē būs iespēja iepazīt nozīmīgu vēstures pieminekli – filantropes un gleznotājas Alises Paikas – Bārnijas studijas ēku. Kā kultūrvēstures piemineklis šī ēka iekļauta Kolumbijas Vēsturisko vietu nacionālajā reģistrā.


Namu sāka celt 1902. gadā pēc ievērojamā arhitekta Vedija Batlera Vuda (Waddy B. Wood) projekta un pabeidza 1903. gadā. Ēku tās īpašniece Alise Paika – Bārnija (1857 – 1931) bija iecerējusi un plaši izmantoja Vašingtonas kultūras dzīves norisēm – namā notikuši koncerti, teātra izrādes, bieži viesojušies pazīstami kultūras darbinieki, mākslinieki, diplomāti un politiķi.


Pirms ēku iegādājās Latvijas valsts, tā piederēja Smitsona institūtam, kam pēc mātes Alises Paikas – Bārnijas nāves to novēlēja viņas meitas. Pēc interjeru restaurācijas 2005. gadā ēka ir Latvijas vēstniecība nams ASV.


Izstāde būs apskatāma līdz 20. martam. Rīgas Jūgendstila muzejs atvērts no plkst. 10 līdz 18 katru dienu, izņemot pirmdienas.


Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas