Japānā izdota latviešu tautas pasakas bilžu grāmata “Burvju kastīte”Rūjienas sadraudzības pilsētā Higašikavā, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, klajā nākusi jau sestā latviešu tautas pasakas bilžu grāmatu “Burvju kastīte”, kas publicēta – latviešu, japāņu un angļu valodā, kas tapusi sadarbībā ar Seisa Universitātes profesoru un izdevniecības “Kamakura Šundžūša” pārstāvi Gendžiro Ito.

Pēc Japānas izdevēja ierosinājuma darbus no latviešu folkloras bagātā krājuma izvēlējās Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis. Grāmatas mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latvijas kultūru. Grāmata būs pieejama Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, lielākajā daļā Latvijas bibliotēku, kurās ir bērnu nodaļas un Japānas vēstniecības Latvijā bibliotēkā.

2020. gada vasarā norisinājās tautas pasakas ilustrāciju konkurss, kurā pieteicās teju 100 mākslinieki. Japānas izdevniecības izveidota komisija par piemērotāko pasakas ilustrēšanai atzina latviešu mākslinieces Gunas Miķelsones pieteikumu, gūstot iespēju kļūt par grāmatas ilustratori, saņemot naudas balvu un ielūgumu apmeklēt Japānu.

Līdz šim šajā grāmatu sērijā Japānā iznākušas piecas latviešu pasakas — «Zvēri un abru taisītājs» ar Diānas Kaijakas ilustrācijām, «Par stirnu pārvērstā princese» ar Agneses Matisones ilustrācijām, «Koklētājs un vilks» ar Mika Čavarta ilustrācijām, «Eža kažociņš» ar Maijas Līdumas ilustrācijām un «Vīrs guļ ziemas miegu» ar Lauras Belēvičas ilustrācijām.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas