Puntulis: Jautājums par PVN likmes samazināšanu oriģinālliteratūrai ir viena no mūsu prioritātēmValsts prezidenta Egila Levita ideja par 5% PVN oriģinālliteratūrai apspriežama reizē ar nākamā gada budžetu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Kā zināms, Valsts prezidents Egils Levits ir nosūtījis vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, finanšu ministram Jānim Reiram un kultūras ministram Naurim Puntulim, uzsverot atbalsta nepieciešamību latviešu oriģinālliteratūras un drukāto mediju pieejamībai.

Valsts prezidents vēstulē aicina Ministru kabinetu sadarbībā ar grāmatniecības un preses izdevēju nozares pārstāvjiem izvērtēt iespēju noteikt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 5 % apmērā iespieddarba un elektroniska izdevuma formā izdotai mācību literatūras un oriģinālliteratūras piegādei, kā arī iespieddarba un elektroniska izdevuma formā izdotu avīžu, žurnālu, biļetenu un citu periodisko izdevumu piegādei un to abonentmaksai.

“Nākamā gada budžetā Kultūras ministrijai noteikti būs savas prioritātes. Šis jautājums par PVN likmes samazināšanu ir viena no mūsu prioritātēm,” sacīja Puntulis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka galvenā prioritāte ir kultūras nozares atalgojuma celšana vismaz līdz vidējam atalgojumam valsts sektorā.

"Mēs ļoti rūpīgi strādājam pie atbalsta mehānismiem. KM esam radījuši vēl piecus atbalsta mehānismus – vieni ir domāti izdzīvošanai šobrīd, otri ir vērsti nākotnei. [..] Es esmu pārliecināts, ka neviens no kultūras nozares nepaliks ārpus tiem un saņems atbalstu," sacīja Puntulis.

Tāpat ministrs uzsvēra, ka "mums ir būtiski vakcinēt kultūras nozarē strādājošos. Mēs esam apzinājuši visus tos, kuri vēlas vakcinēties vai kuri vēl ir pārdomās, esam sastādījuši precīzus sarakstus. Šobrīd viss ir atkarīgs no tā, kā veiksies ar vakcīnu piegādi."

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas