Jau nākamnedēļ – Eirovīzijas nacionālās atlases pusfināli


8. un 9. februārī LTV1 ēterā būs skatāms 2013.gada Eirovīzijas Nacionālās atlases jeb "Dziesmas 2013" pirmais un otrais pusfināls. Pusfinālu koncerti notiks Palladium koncertzālē brīvā un sirsnīgā gaisotnē, kuru kuplinās viesmākslinieku uzstāšanās.


Katrā pusfinālā tiks noskaidrotas tās sešas dziesmas, kas turpinās cīņu Ventspilī notiekošajā finālā par tiesībām pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Zviedrijas pilsētā Malmē.


Pusfinālu divpadsmit labākās dziesmas tiks noskaidrotas balsošanas rezultātā: balsos gan TV skatītāji, gan žūrija deviņu cilvēku sastāvā. Žūrijas sastāvs katrā no pusfināliem un arī finālā būs atšķirīgs un tiks atklāts pēc balsošanas beigām.


Pirmajā pusfinālā 8. februārī jauktā secībā sacentīsies šādas dziesmas un izpildītāji: Better than you (grupa PIENEŅU VĪNS), Give Me a Try (IVO GRĪSNIŅŠ GRĪSLIS), Good Woman (DOMINIC OKOLUE), Higher and Higher (LIENE CANDY), I Need a Hero (SAMANTA TĪNA), Love (grupa HEADLINE), Love Responder (LIENE MATVEJA un BAIBA REINE), Never let me go (OLAFS BERGMANIS & The Random People), Sad Trumpet (grupa PeR ), Tirpini (FOX LIMA), Upside down (SABĪNE BEREZINA) un When You Are With Me (ANTRA STAFECKA).


Otrajā pusfinālā 9. februārī jauktā secībā sacentīsies šādas dziesmas un izpildītāji: Cold heart (IEVA SUTUGOVA), Fool in Love (DĀVIDS KALANDIJA un DINĀRA), Here I am (RŪTA DŪDUMA), Here we go (grupa PeR), Hey Hey! (ANDRIS KIVIČS), I am who I am (MARTA RITOVA), Joey (MĀRTIŅŠ RUSKIS UN 4 VĒJI), Let the night belong to the lovers (FRAMEST), Now or never (grupa AIWINK), One (NIKO), Phoenix Fly (KRISTĪNE ŠOMASE) un The One (grupa PIENEŅU VĪNS).


Jau iepriekš ziņots, ka šogad Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālajā atlasē gaidāmas jaunas un pozitīvas pārmaiņas. Mazinot līdz šim izteikto konkurences gaisotni, abi pusfinālu un fināla koncerti tiek veidoti kā atraktīvs izpildītāju un skatītāju savstarpējās saspēles šovs, kura fokusā ir "dziesma". "Tie ir kā svētki dziesmai, kad vienlīdz svarīga ir gan pati dziesma, dziesmas klausītājs un, protams, dziesmas izpildītājs," bilst vienotā koncepta autores – pasākuma režisores Anna Vekmane un Zane Gargažina.


"Dziesma 2013" pusfinālu koncertos viesu statusā uzstāsies grupas "Pulsa efekts", "Astro’n’out", "Tumsa", "Triānas parks", "DaGamba" un izcilā dziedātāja Lara Bellerose (Beļģija), kā arī Paula un Miks Dukuri, Anmary, DJ Mad Ant un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris.


Biļetes uz koncertšoviem pieejamas tirdzniecībā "Biļešu serviss" kasēs.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas