Magadanas mākslinieki uz Jelgavu atved kaulu skulptūru izstādi


Trešo gadu Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā piedalās Jelgavas sadraudzības pilsētas Magadanas mākslinieki. Šoreiz līdzi tie ir atveduši kaulu skulptūras, lai iepazīstinātu arī jelgavniekus un tas viesus ar ziemeļu kultūru un dzīvesveidu. Tās veidojuši Aleksejs Verbickis, Viktors Vihļancevs, Igors Korčenkovs, Svetlana Logunova, Maksims Uhaņovs, Deniss Novickis un Aleksandrs Lardugins.


Šogad Magadanas mākslinieku savienībai ir 50 gadu jubileja, tāpēc šī iemesla dēļ radošā organizācija izveidojusi izstādi, kura nu būs apskatāma arī Jelgavā.


Ņemot vērā tālo ziemeļu tautām raksturīgās iezīmes, atšķirīgo dzīvesveidu un kultūru, Magadanas mākslinieki kaulu grebšanas mākslā parādījuši savu stilu un raksturīgās iezīmes, liekot izprast mākslinieka individuālo attieksmi. Viņu darbi raksturīgi ar precizitāti un izteiksmīgām detaļām.


Patlaban Magadanas mākslinieki sasnieguši taustāmu rezultātu savā izvēlētajā profesijā. Līdz šim izveidotā domubiedru grupa ir bijusi nemainīga un veikusi mērķtiecīgu darbu – saglabāt, attīstīt un veicināt kaulu grebšanas mākslu Magadanas reģionā. Šāda sistemātiska darba rezultātā Magadanas kaulu grebšanas māksla ir kļuvusi par reģionālo zīmolu aiz zelta ieguves un makšķerēšanas.


Magadanieši aktīvi piedalās ne tikai mākslas izstādēs Krievijā, bet arī pārstāv savu valsti prestižās izstādēs ASV, Vācijā, Dienvidkorejā, Ķīnā un citās valstīs.


Šobrīd ir pienākusi Latvijas kārta.


Izstāde būs apskatāma līdz 9. februārim.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas