Jau šovakar „Lielā Kristapa” atklāšana ar barokāli krāšņo “Golfa straume zem ledus kalna”


Šodien, plkst. 19:00, kinoteātrī “Splendid Palace” ar Jevgēņija Paškēviča barokāli krāšņās filmas “Golfa straume zem ledus kalna” īpašo seansu tiks atklāts Latvijas Nacionālais kinofestivāls “Lielais Kristaps” (LK). Latvijas Krievijas kopproducēto filmu festivālā izrādīs tikai vienu reizi un tā sacentīsies par titulu “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”. “Lielo Kristapu” pasniegs jau 25. reizi, un piecās festivāla dienās, no 10. līdz 15. aprīlim, ikviens varēs noskatīties iepriekšējo divarpus gadu laikā veidotās un pabeigtās latviešu filmas. Festivālu organizē Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar “Rīgas Nami” pasākumu centru kinoteātri “Splendid Palace”.

Divas stundas pirms festivāla atklāšanas, plkst. 17:00, tiks prezentēta grāmata „Vienos ratos ar slavenībām. Atmiņas, stāsti, joki”, ko sarakstījis kinorežisors Aivars Freimanis – LK balvas par mūža ieguldījumu kinomākslā laureāts. Grāmatas prezentācija dos startu LK Kino klubam-kafejnīcai (atradīsies turpat – k/t “Splendid Palace” Velvju zālē), kur līdz pat 15. aprīlim pie garda dzēriena un uzkodām varēs apspriest kino, piedalīties diskusijās, skatīt īsfilmu programmas un klausīties labu mūziku.

Atklāšanas filma “Golfa straume zem ledus kalna” ir stāsts par Lilitu – Tuvo Austrumu mitoloģijā minēto Ādama pirmo sievu. Lilita ir radīta nevis no Ādama ribas, bet no māla kā pats Ādams. Viņš neatzina Lilitu sev par līdzīgu, tādēļ tā viņu pameta. Ar pirmdzimto grēku neaptraipītajai Lilitai nav dvēseles, viņa ir nemirstīga un spēj mainīt savu veidolu. Viņa iegūst visus vīriešus neatkarīgi no viņu gribas un pamet tos, nolemjot nāvei – fiziskai vai garīgai. Viņas rīcība nav nedz no ļauna, nedz no laba. Lilita iemieso pašu Māti Dabu - nepiepildāmu alkās radīt un iznīcināt. Filmas izrādīšanu šovakar ievadīs pats filmas režisors Jevgeņijs Paškēvičs.

LK atklāšana viesus uzrunās arī Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova, LR Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks. Scenārijs paredz arī iepazīstināt ar visām festivāla nominācijām, bet pirms oficiālās programmas sākuma, kinoteātra Versaļas zālē viesi tiks sagaidīti ar Jameson aperitīvu.

Par LK mājvietu Rīgā kļūs gan kinoteātris “Splendid Palace”, gan Rīgas Kino muzejs, Latvijas Okupācijas muzejs, Latvijas Dabas muzejs un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs. Savukārt, līdz pat jūnijam, festivāla filmas izrādīs vairāk nekā divdesmit pilsētās Latvijā. Biļetes uz festivālu var iegādāties “Splendid Palace” kasē, kā arī mājas lapā www.splendidpalace.lv, savukārt pārējās festivāla norises vietās biļetes varēs nopirkt uz vietas seansa dienā. Biļešu cenas ir sākot no 0.20 Ls un nepārsniegs 2 Ls. LK noslēguma ceremoniju 14. aprīlī translēs tiešraidē LTV 1.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas