Ciklā Spīķeri Jazz koncerts „Silvesteri Orkesteri un Cannonball Adderley”13. aprīlī Spīķeru koncertzālē ciklā Spīķeri Jazz notiks koncerts „Silvesteri Orkesteri un Cannonball Adderley”, kurā altsaksofonistam Kenonbolam Ederlijam veltītajā programmā džeza kvintets Silvesteri Orkesteri atskaņos kompozīcijas Walk Tall, Saudade, Mercy Mercy Mercy, u. c.

Kvintetā Silvesteri Orkesteri muzicē .

Džeza leģendu Cannonball Adderley uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem saksofonistiem – bībopa virziena radītāja Čārlija Pārkera veikuma spilgtu turpinātāju. 50. gados Adderley kļuva pazīstams, darbojoties kopā ar leģendāro trompetistu Mailsu Deivisu. Viņu abu ieskaņotie albumi Kind of Blue un Milestones joprojām ierindojami starp pārdotākajiem džeza ierakstiem. 60.–70. Adderley sāk jaunus meklējumus un pievēršas arī funk un popmūzikas elementu iekļaušanai savā repertuārā. Spilgti piemēri ir kompozīcijas Walk Tall un Mercy Mercy Mercy. Kārlis Vanags saka: “Ederlija mūzika kopumā iemieso daudz pozitīvisma un humora, kas vienmēr atspoguļojas publikas pozitīvajā attieksmē.”

Silvesteri Orkesteri jau vairākus gadus darbojas uz Latvijas džeza skatuves, piedaloties festivālos un koncertējot klubos. Kvinteta mūziķi veikuši lielu ieguldījumu jauniešu izglītošanā un džeza mūzikas popularizēšanā. Silvesteri Orkesteri oriģinālmūzikas programma Parallel Sounds atskaņota kopā ar Sinfonietta Rīga, Jelgavas kamerorķestri un Liepājas simfonisko orķestri.

Koncerta organizators – VSIA „Latvijas Koncerti”

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas