Jauktais koris “Skaņupe” atzīmē 70 gadu jubilejuŠī gada 1. oktobrī plkst. 15.00 jauktais koris “Skaņupe” ar koncertu “Pa sapņu straumēm” Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” atzīmēs 70. jubileju. Koncertā izskanēs gan starptautiskā koru konkursa programma un garīgā mūzika, gan vairāki latviešu komponistu skaņdarbi, kā arī tautas dziesmu apdares.

Kopā ar kori uzstāsies Ieva Sutugova, izpildot Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula un Jura Kulakova komponētās dziesmas, kā arī instrumentālā grupa – Raimonds Bičus (klavieres), Ernests Mediņš (sitaminstrumenti) un Ivars Ozols (basģitāra). Ar raitu deju soli koncertu ne tikai klausāmu, bet arī skatāmu padarīs vidējās paaudzes deju kolektīva “Rēvele” priekšnesumi.

Jauktais koris “Skaņupe” ir Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” vecākais kolektīvs. Tālajā 1947. gadā kori dibināja izcilais diriģents Haralds Mednis. Korim tolaik bija ievērojama loma Latvijas kultūras dzīvē. Aktīva koncertdarbība un regulāri koncertu izbraucieni ir tas, kas jauktā kora darbību raksturo arī šodien. Lai arī gadu gaitā nomainījies viss kora sastāvs, kora mākslinieciskais līmenis nav krities.

Šobrīd kora mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Almanis-Palmbahs, kas kori izaicina uz jauniem sasniegumiem. Piemēram, šogad koris piedalījās koru konkursā un festivālā “Tampereen Sävel” Somijā, kur ieguva sudraba godalgu starptautisko koru konkurencē. Panākumi iespējami tikai stiprā kolektīvā, kurā dziedāšanas prieks piemīt visiem dalībniekiem.

Pasākumu vadīs Juris Mūrmanis.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas