Jaunā Rīgas teātra izrādes būs skatāmas festivālos VācijāŠī gada jūnijā Jaunais Rīgas teātris viesosies starptautiskos teātra festivālos Vācijā, piedāvājot iepazīties ar režisora Vladislava Nastavševa izrādi «Tumšās alejas» un režisora Gata Šmita izrādi «Dukši».

Divas dienas, sākot no 12. jūnija izrāde «Tumšās alejas» tiks izrādīta festivālā Theaterformen Braunšveigā.

Izrāde «Tumšās alejas» veidota no savstarpēji nesaistītiem stāstiem par mīlestību un kaisli. Kaisli kā nāvējošu infekciju. Kā noķert tos uzliesmojuma mirkļus, ko beigās arī saucam par dzīvi? Lomas atveido Baiba Broka, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš.

Savukārt režisora Gata Šmita izrāde «Dukši» no 27. līdz 28. jūnijam priecēs festivāla «New Plays from Europe» apmeklētājus.

Izrāde «Dukši» vēsta par diviem brāļiem. Pēc daudzu gadu nesarunāšanās divi brāļi cenšas atrast kopīgu valodu. Ir grūti pārvarēt aizspriedumus un piedot pagātnes pārinodarījumus. Situācija kļūst nekontrolējama, kad pie brāļiem ierodas abu mīļotie cilvēki. Galvenās lomas atveido Ģirts Krūmiņš, Baiba Broka, Edgars Samītis un Andis Strods.

Šogad festivālā īpaša uzmanība tiek pievērsta tām izrādēm, kuras raisa diskusijas par kultūras lomu sabiedrībā, vērtībām un demokrātiju nākotnē.

Foto: Publicitātes


Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas