Top pirmā latviešu 3D filmaKopš jūnija sākuma aktīvi norisinās Latvijā pirmās 3D filmas uzņemšana.

Kopš projekta sākuma papildinājumu ir piedzīvojusi filmēšanas komanda, tai pievienojušies pašmāju un starptautiska līmeņa kinoindustrijas lietpratēji, tai skaitā no Igaunijas.

Filmas mākslinieks no Igaunijas Kristjans Suits pastāsta, ka strādāt 3D formātā ir liels izaicinājums. Filmas māksliniekam ir jābūt elastīgām, jo tomēr starp 2D un 3D formātu pastāv ievērojamas atšķirības, daudzas lietas var atšķirties. Īpaša uzmanība ir jāvērš uz krāsu shēmām, kontrastiem un faktūrām. 3D efekti ir iespaidīgi, tomēr nedrīkst aizmirst, ka galvenais filmā ir stāsts, piebilst Suits.

Latvijā filmas uzņemšana 3D formātā ir jaunums, kas ļauj pašmāju kino industrijas pārstāvjiem sekot un īstenot pasaules kino nozares tendences.

Filmā Rīga-2041 apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kuru centrā atrodas alkas pēc laimes. Filmas darbība koncentrējas Rīgā,  kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi, kas spēj atrisināt ikviena cilvēka problēmas un atbildēt uz jebkuriem jautājumiem. Filma skatītājiem liks aizdomāties par to, vai laime rodama tehnoloģiju risinājumos vai tomēr tā meklējama daudz dziļāk?

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas