Jaunais Rīgas teātris ar izrādi “Latviešu mīlestība” viesosies Polijā


15.decembrī un 16.decembrī Jaunais Rīgas teātris (JRT) ar izrādi Latviešu mīlestība Alvja Hermaņa režijā viesosies Vroclavas Kongresu centrā Polijā.


Viesizrādes notiks J. Grotovska institūta rīkotā 2. Starptautiskā teātra festivāla The World As A Place Of Truth - Season Of The Master ietvaros. Festivāls ilgst vairākus mēnešus, un decembrī līdz ar JRT tajā viesojas arī japāņu buto dejas meistari, poļu teātra profesionāļi un literāti ar semināriem par dažādām tēmām, Anatolijs Vasiļjevs ar Luidži Pirandello tekstiem veltītu radošo darbnīcu, savukārt festivāla kinoteātris piedāvā bez maksas noskatīties slavenu režisoru izrāžu ierakstus, tostarp Alvja Hermaņa "Soņu".


J. Grotovska institūts ir kultūras centrs, kas nosaukts poļu režisora, kultūras darbinieka un domātāja Jerži Grotovska (Jerzy Grotowski, 1933-1999) vārdā. Institūts piedāvā gan dažādus kultūras projektus - teātra izrādes, filmu seansus, izstādes -, gan izglītības programmas un radošās laboratorijas (galvenokārt teātra jomā), kā arī dažādas publikācijas un grāmatas, kas tiek izdotas institūta paspārnē.


JRT ar J. Grotovska institūtu sadarbosies pirmoreiz.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas