Izdots Raimonda Paula mūzikas DVD “Dziesmas bez vārdiem”


Iznācis unikāls DVD "Dziesmas bez vārdiem", kas pirmo reizi pilnībā veltīts Raimonda Paula lieliskajai klavierspēlei. Jaunajā DVD redzamajā video ierakstā fiksēts tāda paša nosaukuma koncerts, ko Maestro kopā arorķestri šā gada 1.septembrī sniedza Dzintaru koncertzālē.


Programmā skanēja Raimonda Paula instrumentālā mūzika kino un teātrim - skaņdarbi, kas sajūsmina ar smalku melodiskumu, vienkāršu, bet spilgtu tēlainību un izjustu emocionalitāti, ko visspilgtāk atklāj paša autora izpildījums.


Pirms koncerta Raimonds Pauls sev raksturīgajā manierē jokoja, ka allaž bijis pavadītājs dziedātājiem - talantīgiem, ļoti talantīgiem un arī galīgi netalantīgiem, - taču šī esot tā reize, kas viņš pats var izcelties kā solists un pianists.
Stāsta programmas diriģents un aranžētājs Jēkabs Ozoliņš: "Parasti pianisti šādas programmas taisa no citu komponistu skaņdarbiem, bet Pauls to var atļauties no saviem sacerējumiem, jo viņam ir tās lieliskās melodijas. Viņš ir atlasījis dažas vairāk, dažas mazāk pazīstamas, bet visas ir ļoti jaukas. Un koncertā viņš pats to visu komentē, savā stilā ar humoru. [..] Pauls jau ir no tiem muzikantiem, kas spēlē no sirds. Viņš cilā dvēseli un viņam skan. Tas ir ļoti patiesi. Cilvēki to sajūt un ir sajūsmā."


Domājot pa daudzajiem Maestro Raimonda Paula talanta cienītājiem ārpus Latvijas, DVD izvēlne piedāvā krievu un angļu subtitrus.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas