“Jaunais teātris” piedāvā brīvdabas izrādi “Naudas koks”


„Jaunais teātris“ piedāvā brīvdabas izrādi „Naudas koks” pēc „Tās dullās Paulīnas dēļ” motīviem ar kapelas “BUMERANGS” piedalīšanos. Lomās - Gunārs Placēns, Jānis Jarāns, Regīna Devīte vai Inese Ramute, Dainis Porgants, Jūlija Ļaha un citi. Rešisors – Ivars Lūsis, tērpu māksliniece – Danuta Ābele. Pirmizrāde Saldū 23.junijā plkst. 19.00 pasākuma “Saldū svin Jāņus!” ietvaros.


Šovasar skatītājus Latvijas brīvdabas estrādēs priecēs muzikāla komēdija “Naudas koks” , kas tapusi pēc leģendārās dzejnieces un rakstnieces Vizmas Belševicas darba „Tās dullās Paulīnes dēļ” motīviem. Tautā stāsts kļuva ārkārtīgi populārs pēc Vijas Beinartes uzņemtās filmas ar aktieriem - Lilitu Bērziņu, Lidiju Freimani un Ēvaldu Valteri galvenajās lomās. Tā ir jautra, dzīvi apliecinoša muzikāla komēdija par divām māsām labākajos gados, kurām rodas grandiozs plāns - sapelnīt naudu krāšņām atvadām no dzīves. Bet ar to vēl ir par maz, jo kāda jēga bērēm un krāšņiem tērpiem, ja tērpu valkātājas pašas to neredzēs. Ir jāsarīko viltus bēres, lai to visu iemūžinātu un pašas „aizgājējas” varētu novērtēt savu izskatu tajā dzīves galvenajā dienā, kad „Visu Augstais sauks”. Izrādē skatītāji varēs tikties ar iemīļotajiem tēliem un dzirdēt jau folklorizējušās frāzes, kuras gluži , kā no filmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, jau sen dzīvo savu neatkarīgu dzīvi no filmas, raisot smaidu un kopības sajūtu dažādās dzīves situācijās.


Izrādes režisors Ivars Lūsis, ilggadīgs Liepājas teātra galvenais režisors, daudzu Spēlmaņu nakts balvas ieguvušu izrāžu veidotājs, ir iecerējis izrādē dažādus pārsteigumus un skatītāju iesaistīšanu, visiem padarot izrādes vērošanu par aktīvu un atraktīvu procesu, taču pamatā saglabājot visu to, ko apmeklētājs var no šī brīnišķīgā materiāla sagaidīt.


Izrādes muzkālo noformējumu veidos kapela „BUMERANGS”, kura pērn ar kupli apmeklētiem koncertiem Rīgā Kongresu namā, atzīmēja savas pastāvēšanas 25 gadu jubileju un nu, piedaloties izrādē, viesosies lielākajās Latvijas brīvdabas estrādēs, gan ar savas grupas populārākajām, gan pavisam jaunām dziesmām.


Izrādi piedāvā Lailas Ilzes Purmalietes vadītais „Jaunais teātris”, kas viedojis daudzas brīvdabas izrādes, mūziklus un humoršovus.


Pirmizrāde notiks Jāņu pasākumu ietvarā Saldū Kalnsētas estrādē 23.jūnijā.


Sekojošās brīvdabas izrādes notiek: 5.07. – Jēkabpilī; 13.07. – Valmierā; 14.07. – Dobelē; 19.07 – Bauskā ; 20.07. – Talsos; 27.07. – Liepājā; 3.08. – Preiļos; 5.08. Kuldīgā; 10.08. – Jelgavā; 17.08. – Tukumā; 18.08.- Madonā, 1.09. – Ikšķilē. Biļetes “Biļešu Pradīze” kasē un kultūras namos.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas