Dailes teātra repertuārā atgriezīsies slavenā izrāde “Džons Neilands”No 10.jūnija Dailes teātra repertuārā atgriezīsies savulaik slavenā izrāde "Džons Neilands". Tā ir atdzīvināta Ādolfa Alunāna oriģināldramatiskā komēdija par dzīvespriecīgo lielībnieku un aušu Džonu Neilandu, ar dziedāšanu, kam mūziku rakstījis komponists Raimonds Pauls.

Viena no populārākajām un līdz pat šim brīdim aktualitāti nezaudējušajām izrādes dziesmām ir slavenā „Brauciet lēnām pār tiltu, draugi” J.Paukštello izpildījumā.

Tikai jūnijā skatītājiem būs iespēja redzēt izrādes "Džons Neilands" atjaunojumu ar pa daļai pavisam jaunām dekorācijām un pa daļai pavisam jauniem aktieriem.

Iepriekšējais "Džona Neilanda" iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 1982.gadā, un līdz tā pēdējai izrādei 1988.gadā tika nospēlētas 165 izrādes, "Džonam Neilandam" kļūstot par vienu no visvairāk skatītajām un visilgāk spēlētajām Dailes teātra izrādēm.

Tāpat kā 1982.gada iestudējumu, arī izrādes atjaunojumu veido režisors Kārlis Auškāps. Džona Neilanda ādā iejutīsies Artūrs Skrastiņš,viņa meitu Leontīni atveidos Ieva Segliņa, bet viņas mīļotais Reinhards būs Artis Robežnieks,kura tēvu veco zvejnieku Anspēku atveidos Pēteris Liepiņš.

Ne mazāk šiverīgi un dēkaini šajā izrādē ir arī pilsētas balbieris Klumpočs,kura lomu režisors uzticējis Jānim Paukštello un augļotājs Jurģis- Intars Rešetins un istabas meita Trīne - Rēzija Kalniņa.

Izrādē nozīmīga loma ir Raimonda Paula mūzikai, un solo kvartetu dziedāšanas biedrībā šajā iestudējumā veidos Valdis Liepiņš, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis un Kristaps Rasims. Biedrības tapiera lomā būs Gints Žilinskis.

Izrādes scenogrāfiju arī šim "Džona Neilanda" iestudējumam veido Juris Dimiters. Kostīmu māksliniece ir Jurate Silakaktiņa, izrādes muzikālais konsultants ir Juris Vaivods, kustību konsultante - Inga Krasovska.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas