Jaunajā Rīgas teātrī iestudē Vampilova lugu

Jaunajā Rīgas teātrī top Aleksandra Vampilova lugas "Čulimska. Pašu cilvēki" iestudējums, kura pirmizrāde paredzēta 14.janvārī, informē teātris.

Izrādi iestudē režisors Regnārs Vaivars, scenogrāfs Aigars Ozoliņš un horeogrāfe un kostīmu māksliniece Anta Priedīte.

Lomas atveidos Jana Čivžele, Ģirts Krūmiņš, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Iveta Pole vai Sandra Zvīgule, Gatis Gāga, Edgars Samītis un Imants Vekmanis.

Lugas "Čulimska. Pašu cilvēki" žanrs ir smeldzīga taigas idille bez mīlestības. Jūtas un attiecības ir tikpat noplukušas, apbružājušās un bezcerīgas kā ciems, kurā kādā vasaras rītā norisinās darbība. Taču pietiek vienam no viņiem vēlēties "vairāk mīlestības", lai visa sistēma sabruktu un sāktos izrāde par mīlestību un deviņiem cilvēkiem, kas par to cīnās. Cīnās tā, ka ik katrs no viņiem kļūst par galveno varoni.

Diena, kad cerības brūk, ir izrādes sākuma punkts. Tālāk tikai skaistais.

Režisors Regnārs Vaivars norāda, ka ļoti gribētos izrādi veidot tā, lai nekas nav jāpaskaidro, lai aktieri spēlē tā, ka katrs skatītājs var saprast pats savu stāstu. Lai izrādē nedominētu režisora norādes, mūzikas kulminācijas, gaismu specefekti, filozofiski vispārinājumi un nostalģisks retro par laiku, kurā risinās notikumi. "Vēlos izrādē saprotami atspoguļot tādas "vienkāršas lietas" kā nāve, dzīve, mīlestība, sāpes savienojumā ar neparastu faktūru," uzsvēra režisors.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas