“Jaunie Jāņi” Siguldā tiks svinēti kopā ar Dzelzs Vilku


23. jūnijā Siguldas Svētku laukumā lielus un mazus pulcēs mūsdienīga īsākās nakts daudzināšana "Jaunie Jāņi", aicinot klausīties "Dzelzs vilka" mūslaiku tautas mūziku, smelties spēkus sentēvu rituālos un no sirds izkustēties Jāņu nakts dančos.


Par Līgo svētku iesildīšanu rūpēsies dīdžejs Uldis Rudaks un jauniešu postfolka grupa "SulA", uz latviskiem rituāliem un Jāņuguns iedegšanu līgotājus aicinās fokloras kopā "Putni", īpašas video projekcijas "Dzelzs vilka" koncertprogrammai veidos mākslinieks Pēteris Brīniņš. Par lustīgu Līgo vakara gaisotni gādās "Cēsu alus" un zāļu tirdziņš. Kārtīgi Jāņu danči līdz rīta gaismai gaidāmi kopā ar grupu "".


"Dzelzs vilka" ikgadējā mūslaiku tautas dziesmu koncertprogramma "Jaunie Jāņi" jau kļuvusi par tradīciju, kas ik gadus pirmsjāņu un Līgo laikā piedāvā dziļi latvisko Jāņu tradīciju mūsdienīgu skatījumu un izpildījumu, dodot klausītājam jaunu iespaidu un pārdzīvojumu impulsus.


Pēc Siguldas pilsētas aicinājuma "Jaunie Jāņi" šogad norisinās Siguldā, "Dzelzs Vilka" mūziķu dzimtajā pilsētā, un Jāņa bērnus pirmoreiz pulcē pašā Līgo vakarā. Ar savām Jāņu dziesmām "Dzelzs Vilks" cenšas piešķilt jaunu uguni lieliskajām dainu četrrindēm, lai tās ar savu burvību un klāt esību uzrunātu prātus, kuri varbūt iepriekš to nav sajutuši.


"Kad iesākām veidot Jaunos Jāņus un rakstīt mūziku tautas tekstiem, gribējām reanimēt tās sajūtas, kas bija bērnībā, Jāņu vakarā. Tu jūti vasaras sākuma nakts maģiju, katrā krūmā ir dzīvība! Šajā sajūtā ir kaut kas pirmatnējs – burvība un burvestības, uztraukums un neziņa, sava veida latvietības koncentrāts. Pašlaik no mūsu mazās idejas ir izaudzis vesels notikums, to varētu saukt pat par tradīciju," saka Juris Kaukulis.


Līgo vakarā "Dzelzs Vilks" uzstāsies paplašinātā sastāvā, ko paši mūziķi nodēvējuši par Jauno Jāņu orķestri – sastāvam piepulcēsies Valērijs Cīrulis (ģitāra, mandolīna, vokāls) un Ieva Mūrniece (vijole, vokāls, postfolka grupa "Miglas asni"), kā arī jauniešu postfolka grupas "SulA" mūziķi.


 


 


Ieeja pasākumā brīva.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas