Jaunie latviešu dizaineri no naudas veido bļodasJaunie dizaineri Artūrs Analts un Rūdolfs Strēlis ir izveidojuši bļodas no sasmalcinātas naudas – īstām banknotēm, kas izņemtas no apgrozības.

„Money Bowls projekts atspoguļo smalko robežu starp vērtīgo un nederīgo, stabilo un mainīgo, seno un mūsdienīgo. Izjaukts tiek arī viens no trauku pamatprincipiem – stabilitāte. Traukus iegriežot, tie rotē līdz 2 minūtēm, kas lieliski simbolizē naudas kursa mainīgumu un tās rotāciju. Kā lakonisks interjera priekšmets tie veiksmīgi iederas dažādās vidēs un, pateicoties trauku rotējošajai kustībai, produkts ir arī savā ziņā interaktīvs – tas komunicē ar patērētāju, nevis tiek pasīvi izmantots,” projektu raksturo Artūrs Analts.

Trauki Money Bowls tiek ražoti divos izmēros – 23 cm un 50 cm diametrā – no divu valstu valūtām: Latvijas latiem un Lielbritānijas mārciņām. Mazā bļoda tiek radīta no banknotēm 1000 latu vērtībā, savukārt lielā – no banknotēm 3000 latu vērtībā.

Šā gada maijā projekts tika veiksmīgi prezentēts Londonas izstādē Clerkenwell Design Week un septembrī tas tiks izstādīts Londonas dizaina nedēļā.

Jāatgādina, ka Artūrs Analts 2011. gadā konkursā "Gada balva dizainā 2011" saņēma balvu kā labākais jaunais dizainers par darbu "Led Zepelin" trepes, kuru nosaukums ir radies no slavenās rokgrupas populārākās dziesmas "Stairway to Heaven" jeb "Kāpnes uz debesīm", savukārt Rūdolfs Strēlis ar darbu grīdsēdis ierindojās 
2. vietā.

Artūrs Analts ir Londonā strādājošs rūpniecības dizainers. Artūrs dzīvo Londonā, lai turpinātu savas studijas Centrālajā Saint Martins mākslas un dizaina koledžā. Analts ir jauns un ambiciozs, ar viņa darbu parādīšanos ikonas un citiem starptautiskiem un vietējiem žurnāliem, un viņam ir mērķis būt vārds skatīties uz gan Rietumu un Austrumu dizainu.

Artūrs piedalījies izstādēs Milānā, Londonā un Rīgā, kurās par saviem darbiem saņēmis balvas.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas