Slavenais Filadelfijas zēnu koris koncertēs Latvijā


Filadelfijas zēnu koris, kurš slavens ar iespaidīgu muzikalitāti, inteliģenci un mūzikas interpretācijas spēju, 3.jūlijā plkst.18:00 uzstāsies Cēsu pils parka estrādē.


Koncertā Filadelfijas zēni un vīri izpildīs klasiskās un garīgās mūzikas skaņdarbus, skanēs F.Šūberta mesa, Paula Mealora Ubi Caritas L.Bēthovena sonātes Pathetique aranžējums, kā arī pazīstamas mūsdienu amerikāņu komponistu dziesmas korim.


Filadelfijas zēnu un vīru koris () izveidots 1968.gadā un kopš tā radīšanas ir uzstājies ar 220 koncertiem 63 valstīs. Diriģents un mākslinieciskais vadītājs Džefrijs R.Smits (Jeffrey R.Smith) ir cieši nostiprinājis Filadelfijas zēnu kori kā vienu no veiksmīgākajiem vīriešu koriem Amerikā. Kora sasniegumi ietver pasaules koncerttūres, uzstāšanās prestižos mūzikas festivālos, slavenās koncertzālēs un televīzijā, ierakstus ar starptautiski atzītiem orķestriem, solo māksliniekiem un kritiķu un publikas uzslavas visā pasaulē. Šis bija viens no pirmajiem koriem, kas devās vēsturiskās koncerttūrē uz Kubu, Ķīnu un PSRS.


Pirmā pasaules tūre notika jau 1977.gadā. Kā Amerikas dziesmu vēstnieks, kas ir oficiāls kora statuss ASV koru vidū, Filadelfijas zēnu koris turpina izlauzties cauri viscietākajām sociālajām politiskajā un kultūras barjerām, viesojoties no Urugvajas līdz Singapūrai. Filadelfijas zēnu koris nemitīgi aug un attīstās.


Šī ir kora pirmā vizīte Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un otrā Somijā. Koris apvieno vairākas paaudzes un šajā koncertūrē ceļo 78 dziedātāji - lielākā daļa vecumā no 10 līdz 18 gadiem.


Kocerta viesus sagaidīs Cēsu 1.Pamatskolas 5.-9.klašu meiteņu koris "Con Anima" diriģentes Ilgas Šķenderes vadībā. Meiteņu koris ar katru gadu sasniedz arvien augstāku dziedāšanas kvalitāti un ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laureāts, ieguvis Zelta diplomu un 1.vietu koru fināla konkursā. Pagājušajā gadā koris piedalījies prestižā starptautiskā koru konkursā Tolosā, Spānijā.


Filadelfijas zēnu kora koncerti Baltijas tūrē:


Lietuva


Pažaisļa Mūzikas Festivāls, Kauņa, Rumšišķu Brīvdabas muzejā, sestdien, 30.jūnijā, plkst.19:00


Dainavas Mūzikas Festivāls, Alītā, Sv. Kazimira baznīca, svētdien, 1.jūlijā, plkst.19:00


Šauļi, Šauļu katedrālē, 2.jūlijā, plkst.19:00


Latvija


Cēsis, Pils Parka estrāde, otrdien, 3.jūlijā, plkst.18:00 kopā ar Cēsu meiteņu kori Con Anima.


Igaunija


Tallina, ASV vēstniecībā, trešdien, 4.jūlijā, plkst.12:40 koncerts par godu ASV neatkarības pasludināšanas gada dienai


Tallina, Melngalvju namā, ceturtdien, 5.jūlijā, plkst.19:00


Somija


Helsinki, Temppeliaukio klints baznīcā, 6.jūlijā, plkst.19:00


Nāntali, Nāntali baznīcā, 7.jūlijā, plkst.18:00


Turku, St. Miķeļa baznīcā, 8.jūlijā, plkst.19:00.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas