Jauniešu koris “Balsis” turpina projektu “BALSIS zīmju valodā”21. oktobrī Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē plkst. 20.00 notiks pirmais Jauniešu kora "Balsis" koncerts, kurā ar sinhronu surdo tulkojumu skanēs daļa no 2023. gada Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta “Kopā Augšup” un Koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” repertuārā iekļautajām dziesmām.

Koncertā piedalās Jauniešu koris "Balsis", mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, diriģenti Kamila Siliņa un Georgs Zujevs, koncertmeistare Ieva Dzērve un surdo tulce Elza Veismane.

XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem 2023. gadā ir īpaša nozīme, jo apritēs 150 gadi kopš šīs tradīcijas aizsākšanās. Svētki izcelsies arī ar to, ka līdzās Noslēguma koncertam, notiks arī Koru lielkoncerts. Koncerta norises vieta ir unikāla, jo jaunatvērtajā Mežaparka Lielajā estrādē tagad ir arī jauna koncertzāle. Tā ir nosaukta izcilo diriģentu Gido un Imanta Kokaru vārdā, kuru ietekme uz Dziesmu svētku un Latvijas koru kultūru ir jūtama arī šobrīd. Koncertā skanēs abu leģendāro diriģentu Mežaparka estrādē pēdējās diriģētās dziesmas - Imanta “Manai dzimtenei” un Gido “Svētī debesīs šo zemi”.

Svētku repertuārs būs pieejams un uztverams arī cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, lai visus vienotu šajā latviešu nācijai nozīmīgajā notikumā. Turpmāk tiks organizēti koncerti visā Latvijā, īpaši pilsētās, kurās ir lielākais cilvēku ar dzirdes traucējumiem īpatsvars.

Diriģenta un surdo tulka viens no galvenajiem izteiksmes līdzekļiem ir rokas. Koncerta laikā surdo tulces un kora diriģenta žestu valoda tiks attēlota uz ekrāna, kas klātesošajiem ļaus ieraudzīt arī diriģenta darbu tuvplānā. Izmantojot ilgās ekspozīcijas tehnoloģijas, kinētikas un sensortehnikas piedāvātās iespējas, katrai Dziesmu svētku repertuāra dziesmai vēlāk tiks radīts unikāls vizuālais ietērps, mākslas darbs, kas būs veidots no surdo tulka un diriģenta žestiem dziesmas atskaņojuma laikā.

Koncerts tiek īstenots ar Rīgas domes līdzfinansējumu. Koncerts notiek, pateicoties Latvijas Nedzirdīgo savienībai, RKTMC “Mazajai Ģildei” un XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Latvijas Nacionālajam kultūras centram.

Ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas