Jauno mākslinieku grupas izstāde “Augusts ūdens, 3°C”Jauno mākslinieku grupa rīko izstādi "Augsts ūdens, 3℃". Izstādes atklāšana 3. novembrī 19:00 un turpmāk apskatāma no 4.11.22. līdz 13.11.22. Vagonu Zālē, Vagonu ielā 21.

Atdzīvinot mākslinieku kolektīvu tradīciju, Jauno mākslinieku grupa pirmajā kopizstādē piedāvā apskatei nevis individuālus autoru darbus, bet gan kopīgi veidotu darbu. Kopdarbs ir piecu jauno mākslinieku manifests savai vietai mākslās telpā. Vienlaicīgi tas ironizē par bieži sastopamām 'pseido-ekspertu' izstādēm, to darbu konceptiem un izklāstiem, kā arī velk paralēles ar neesošo laikmetīgās mākslas muzeju.

Darbs balstīts grupas izvirzītajā tēmā par ūdeni, atsaucoties uz teicienu "būt kā zivij ārā no ūdens". Tāpat kā ūdens ir vajadzīgs katram cilvēkam, tāpat arī māksla ir mākslinieka pamatvajadzība. Zivs un ūdens ir divi galvenie motīvi, ar kuriem jaunie mākslinieki strādā, veidojot performatīvu video instalāciju, kurā redzami puskaili ķermeņi, kas nebeidzami cenšas iekārtoties un atrasties ūdens ietvarā. Darbā iekapsulēta jauna mākslinieka mainīgā pieredze, kļūstot par daļu no mākslas pasaules.

Jauno mākslinieku grupa:
Paula Betija Antenišķe
Franciska Anna Beļāne
Justīne Emīlija Brieze
Ivo Krieviņš
Grieta Vītoliņa

Izstādi atbalsta VV Foundation, Vagonu Hall, VKN/KAS, Reverie Trading Group, SND.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas