Jauno mediju festivāls “Māksla+komunikācija 2012” sāksies oktobrī


Ar lekciju un performanci "Dancing with'without Darwin", kurā uzstāsies mākslinieki no Šveices, Vācijas,kā arī izstādes atklāšanu 4.oktobrī "Rixc" Mediju telpā sāksies 14.starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls "Māksla+komunikācija 2012".


Savukārt latviešu mākslinieki Rasa Šmite, Raitis Šmits, Mārtiņš Ratniks un Voldemārs Johansons prezentēs sadarbības projektu "Baktēriju baterija", kā arī tiks atklāta šī projekta instalācija.


Ar nosaukumu "Art of Resilience" šogad festivāls aicina aplūkot ilgtspējīgas attīstības scenāriju no pielāgošanās taktikas pozīcijām, pārskatīt attiecības starp dabu un tehnoloģijām, kā arī diskutēt par mākslas lomu tehno-ekoloģisko jautājumu risināšanā.


Festivāla īpašajā programmā 5.oktobrī Spīķeru koncertzālē notiks festivāla koncerts un audiovizuālas performances, kas piedāvās audiovizuālas interpretācijas par dabas un tehnoloģiju savstarpējām attiecībām - harmoniju un kontrastiem.


Koncertā uzstāsies unikālais džeza mūziķis, rakstnieks un filozofs Deivids Rotenbergs no ASV, pazīstamie britu eksperimentālās elektroniskās mūzikas pārstāvji - Marks Fells un Mats Stīls. Koncertā uzstāsies arī latviešu mūziķi un skaņu mākslinieki Jēkabs Nīmanis un Maksims Šenteļevs kā projekts "Jaunā vienmuļība", un Mārtiņš Roķis.


Festivāla īpašajā koncertā piedalīsies arī citi pazīstami un tikpat interesanti mūziķi no Latvijas un citām Eiropas valstīm.


Savukārt "kim?" Laikmetīgās mākslas centrā 5.oktobrī un 6.oktobrī norisināsies konference "Art of Resilience", kurā ar lekciju piedalīsies kultūras un inovācijas tehnoloģiju teorētiķis Mišels Bauens un citi pasaulē atzīti vizionāri, zinātnieki un mākslinieki.


No 26.oktobra līdz 4.novembrim Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā notiks festivāla "Māksla+komunikācija" satelītpasākums - 3.starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa "iWeek" ar radošajām darbnīcām, publiskām lekcijām, izstādēm un audiovizuālam performancēm.


Festivāls notiks līdz 4.novembrim Rīgā un Liepājā.


"Māksla+komunikācija" ir vadošais festivāls Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, kas ik gadu aktualizē novatoriskas tēmas un iepazīstina ar nākotnes tendencēm mediju mākslā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas