Jaunos auto pērk par 77% vairāk

Neskatoties uz bažām par otro krīzes vilni, šogad, deviņu mēnešu laikā, reģistrēts vairāk jaunu vieglo automašīnu nekā pērn visa gada laikā. Latvija atkal ir izvirzījusies ES līderos kā valsts, kurā visstraujāk pieaug jaunu automašīnu tirdzniecība.

Latvijas pilnvaroto autotirgotāju asociācijas (LPAA) apkopotā informācija liecina, ka šī gada deviņos mēnešos nopirkts 6191 jauns pasažieru automobilis, tas ir par 77 procentiem vairāk nekā pērn attiecīgā laika posmā, kad pie saimniekiem tika 3502 jauni spēkrati. Septembrī Latvijā bijis šogad otrs lielākais pirmreizējo reģistrāciju skaits jaunām vieglajām un kravas automašīnām – attiecīgi 764 un 251 vienība.

LPAA prezidents Andris Kulbergs uzsvēra, ka pēc divu gadu pārtraukuma medijos atkal ir atgriezusies automašīnu reklāma, kas liecina, ka autotirgotājiem ir ko pārdot un ir arī pircēju interese par jaunu spēkratu iegādi.

Tomēr LPAA valdes priekšsēdētājs Viktors Kulbergs savos vērtējumos ir piesardzīgs. «Gada sākumā prognozējām, ka 2011. gadā Latvijā pārdos aptuveni 9200 jaunu vieglo automašīnu. Tomēr šobrīd redzam, ka auto tirdzniecības apjoms gada beigās varētu būt nedaudz mazāks, jo pasaule ir otrās krīzes gaidās un arī cilvēkiem Latvijā joprojām svaigā atmiņā ir nesenā ekonomiskā krīze, kas izraisa piesardzību arī tādu lēmumu pieņemšanā kā jaunas automašīnas iegāde,» uzsvēra V. Kulbergs.

Pēc LPAA informācijas, pēdējo trīs mēnešu laikā korporatīvie vairumpircēji ir iegādājušies 587 vieglās automašīnas (27% no visām pārdotajām automašīnām), priekšroku dodot Volkswagen (VW) un Toyota.

Septembrī pie 28 jaunām VW Candy ticis Latvenergo, 16 jaunas VW un Opel iegādājusies Coca Cola HBC Latvija, ar 9 jaunām VW, Toyota un Subaru brauks Latvijas mobilais telefons, bet ar 7 jaunām Toyota Hilux – Valsts meža dienesta speciālisti.

Privātpersonas pēdējo trīs mēnešu laikā savukārt visbiežāk izvēlējās Nissan Juke, Hyundai I30, Toyota Avensis, Škoda Yeti un KIA Sportage. Mazajā klasē populārākā šogad ir bijusi Škoda Fabia, kompaktklasē – VW Golf, vidējā klasē – VW Passat, lielajā klasē – BMW 5. sērija, premium klasē – Mercedes S klase, apvidus – Nissan Juke, sporta klasē – Mercedes CLS.

Pēdējā ceturksnī ir realizēti arī 199 jauni kravas automobiļi virs 16 tonnām, populārākie kravas automobiļu zīmoli bijuši Volvo, DAF un Scania.

Septembrī visvairāk reeksportētas ir Volkswagen un Nissan marku automašīnas. Kopumā reeksports veido 36% no visām septembrī reģistrētām automašīnām.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas