Sniegs pārsteidz amerikāņusASV austrumu piekrastē agrāk nekā parasti ir uzsnidzis sniegs. Dažos apgabalos sniega segas biezums ir sasniedzis 40 centimetru. Daudzi cilvēki ir palikuši bez elektrības.

ASV Nacionālais laikapstākļu dienests vakar izplatīja brīdinājumu par sniega vētru, un slapja sniega nokrišņi varētu būt gaidāmi vēl plašākās teritorijās. Slapjais sniegs, kā arī vējš, kas sasniedz ātrumu 75 kilometrus stundā, ir sabojājis daudzas elektropārvades līnijas. Situāciju pasliktina arī tas, ka daudzviet kokiem vēl nav nobirušas lapas, to zaros uzkrājas vairāk sniega, tādējādi pastāv lielāks risks, ka tie var nolūzt. Konektikutas gubernators vakar brīdināja, ka būs nepieciešams ilgs laiks, līdz štatā pilnībā tiks salabotas pārrautās elektrolīnijas. Ņūdžersijas lielākais elektrības ražotājs PSE&G klientus ir brīdinājis būt gataviem ilgiem strāvas padeves traucējumiem. Posmā no Merilendas līdz Masačūsetsai elektropadeve ir traucēta vairāk nekā 2,2 miljoniem cilvēku, ziņo BBC

Ņūdžersijas Ņūārkas lidostā sniega, lietus un stipro vēju dēļ ir atcelti reisi. Arī Ņujorkas Centrālparkā nedēļas nogalē tika reģistrēts jauns sniega biezuma rekords šim laikam – 3,3 centimetri. Kustība Ieņem Volstrītu, kas nedēļām ilgi rīko protesta akcijas pret bankām un kapitālisma negatīvajām izpausmēm, nokrišņus pārlaida teltīs. Neskatoties uz to, ka telšu būvēšana parkā ir aizliegta, policisti, kas citkārt aktīvi apkaro protestētājus, šoreiz pret tām neiebilda.

Ņujorkas Kenedija un Lagvardijas lidostā, kā arī Filadelfijas lidostā lidmašīnas pacelties varēja tikai, sākot no vakardienas pēcpusdienas, vēsta AP. Sniega skartajās teritorijās cilvēki tiek aicināti nekur nedoties vieni paši. Daži ceļi daudzo negadījumu un kritušo koku dēļ ir slēgti.

«Tas ir ļoti, ļoti neparasti,» stāsta Nacionālā laikapstākļu dienesta meteorologs Džons Lakorte. «Notiekošais pilnībā atbilst ziemas vidus vētrām. Situācija var būt ļoti bīstama.» Tiek prognozēts, ka gaisa temperatūra līdz normālam līmenim varētu atgriezties šīs nedēļas laikā. «Tas nenozīmē, ka arī visa nākamā ziema būs tikpat briesmīga,» saka cits meteorologs Bils Simpsons. «Tam, kāda šī ziema būs, nav nekādas saistības ar pašreizējo divas dienas ilgo notikumu.»

Tomēr ne visiem agrie ziemas vēstneši ir sagādājuši nepatīkamus brīžus. Vermontā nedēļas nogalē darbu sāka divas slēpošanas trases, viena trase darbojas arī Menā.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas