Jēkabpilī plāno ierīkot slēpošanas kalnuJēkabpilī netālu no Radžu ūdenskrātuves 2012. gada beigās plāno pabeigt slēpošanas kalna uzbēršanu, kuru iecerēts aprīkot ar trim pacēlājiem aktīvās atpūtas cienītāju ērtībām, norāda Jēkabpils pilsētas pašvaldības pārstāve Margita Liepiņa.

Viņa teica, ka kalna izbūve notiek jau kopš pērnā gada rudens bez speciālu līdzekļu ieguldīšanas. "Pašvaldība radusi iespēju pilsētas ceļu rekonstrukciju laikā ceļu būvei nederīgos izejmateriālus – smilti, dolomītu un citus materiālus – transportēt uz kalnu, tādējādi radot jaunu brīvā laika pavadīšanas vietu jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem," sacīja Liepiņa.

Pašreizējais kalna augstums ir aptuveni desmit metru, un šogad jau atvesti aptuveni septiņi tūkstoši kubikmetru ceļu būvei nederīgo izejmateriālu kravu. Pērn, veidojot slēpošanas kalnu, tika izlietoti aptuveni pieci tūkstoši kubikmetru smilšu un dolomīta.

Liepiņa informēja, ka dienā vidēji uz kalna tiek atvestas un izbērtas apmēram 75 smago automašīnu kravas, kas tiek bērtas pēc noteiktas sistēmas.

Neskatoties uz to, ka kalnu plānots pabeigt 2012.gada beigās, jau šoruden paredzēts veidot kalna slīpumu tā ziemeļu daļā un ierīkot pirmo pacēlāju.

Kopumā uz kalna iecerēts izvietot trīs pacēlājus, Liepiņa norādīja un piebilda, ka viena pacēlāja iegādes cena ir 12 tūkstoši eiro.

Avots: nra.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas