Rīgā pie jauniem mājokļiem tiek 326 ģimenesDzīvojamo namu komplekss Pļavniekos, Ulbrokas ielā 13, vakar tika nodots ekspluatācijā. Gada sākumā tika atklātas pirmās trīs 12 stāvu mājas, pēdējās divas ar 326 dzīvokļiem – vakar. Kopējais dzīvokļu skaits sasniedz gandrīz astoņus simtus.

Jaunos dzīvokļu īrniekus sveica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, SIA Pilsētbūvnieks direktors Ivars Gaters, būvuzņēmuma SIA Skonto būve līdzīpašnieks Ivars Millers un Nordea bankas Latvijas filiāles vadītājs Valdis Siksnis.

Vakar par dzīvokļu īrniekiem kļuva galvenokārt tie cilvēki, kuri izlikti no denacionalizētajām mājām, maznodrošinātās, trūcīgās un daudzbērnu ģimenes un cilvēki ar īpašām vajadzībām, pastāstīja I. Gaters.

A. Ameriks trīsistabu dzīvokļa atslēgas pasniedza arī daudzbērnu mātei Lienei Piļipčukai, kura neslēpa sajūsmu: «Mēs ar bērniem šo brīdi ļoti gaidījām. Esmu neizsakāmi pateicīga.» Pēc vīra nāves viņa palikusi viena ar trim bērniem un līdz šim īrējusi dzīvokli Salnas ielā. Arī Artūrs Batars, kurš vakar saņēma jaunā dzīvokļa atslēgas, saviļņots stāstīja, ka rindā gaidījis daudzus gadus, tāpēc prieks esot jo lielāks, ka viņa kārta tomēr pienākusi. Celtnieks Andrejs Bulītis, kurš jaunā kompleksa piektajā korpusā dzīvo jau vairāk nekā pusgadu, ar apstākļiem ir apmierināts. Viņš atklāj, ka īres un komunālo pakalpojumu vidējās izmaksas par 34 kvadrātmetrus lielu vienistabas dzīvokli vasarā esot vidēji 35, bet ziemā 60 latu.

Māju kompleksu veido piecas dzīvojamās mājas ar 806 dzīvokļiem, no kuriem 14 ir speciāli iekārtoti un aprīkoti servisa dzīvokļi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Gada sākumā tika atklāti trīs namu korpusi ar 480 dzīvokļiem, bet vakar ekspluatācijā tika nodotas pēdējās divas mājas ar 326 dzīvokļiem. 120 no tiem ir vienistabas, 96 – divistabu, 48 – trīsistabu un tikpat četristabu dzīvokļi.

Avots: nra.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas